Polygon ağındaki, en çok kazandıran 5 oyun! Sen de oyna, sen de kazan!

0 8

Decentraland ve The Sandbox üzere oyunların milyarlarca dolarlık değerlendirmeleri ile Metaverse oyunları şu anda oyuncuları ve yatırımcıları epeyce heyecanlandırıyor.

Bilindiği üzere Oyna-kazan (P2E) oyunları, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların kripto para kazanmak için kripto cüzdanlarını birbirine bağlamasıyla ve en sevdikleri oyunları oynamasıyla patlama yaşıyor.

Biz de Polygon’un MATIC blok zinciri üzerine inşa edilmiş en çok kazandıran 5 oyunu sizler için listeledik.

Not: Elbette yazımızın en başında bu içeriğimizin bir yatırım tavsiyesi olmadığını açıkça belirtelim. Yatırımlar spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Pekala Polygon nedir?

Polygon (MATIC), blok zincirine ölçeklenebilirlik getirmeyi amaçlayan bir teknoloji tahlilidir. Platform, Ethereum (ETH) blok zincirini çalıştırmak ve Ethereum tabanlı projelerin bağlanmasına yardımcı olmak için kullanır, bu nedenle bazen “Ethereum’un blok zincirlerinin interneti” olarak anılır.

Polygon platformu, Ethereum blok zincirinin sunduğu birlikte çalışabilirlik, güvenlik ve yapısal yararları sağlamaya devam ederken esnekliği, egemenliği ve ölçeklenebilirliği geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıyeten Polygon’un MATIC belirteci bir ERC-20 belirteci olduğundan, öteki Ethereum tabanlı kripto para üniteleri ile uyumludur. Belirteç, Proof-of-Stake tabanlı ağın yönetilmesinin ve güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra ağ süreç fiyatlarını ödemek için de kullanılır.

Polygon platformunu kullanmak için alınan fiyatlar çok düşüktür, yaklaşık 0,01 USD, bu da yüksek süreçli blok zinciri oyunlarını oluşturmayı ve oynamayı daha uygun hale getirir.

Artık Polygon’un ne olduğunu bildiğimize nazaran, oyuncuların kripto kazanmak için oynayabileceği en yeterli Polygon oyunlarına daima birlikte göz bakalım.

Pegaxy

Polygon ağı üzerine inşa edilen Pegaxy, oyuncuların VIS jetonlarını, yani platformun yardımcı jetonunu kazanmak için, birinci üç sıralamada yer alabilmek ismine, öbür on bir yarışçıya karşı yarıştığı bir P2E (oyuncuya karşı oyuncu) at yarışı oyunudur.

Oyundaki her yarış, ateş, sürat, su, rüzgar ve daha fazlası üzere rastgele temel değişkenlere sahiptir. Oyun içinde oyuncular VIS kazanmak için Pega’larını (atları) üretebilir, yarışabilir, kiralayabilir ve satabilir. Oyuncular rastgele bir yarışa fiyatsız olarak katılabilirler, bu da oyunu çıkarlı ödüllerle daha rekabetçi hale getirir. Pegaxy bilgi, maharet ve strateji gerektirir.

Oyun, piyasaya sunulduğundan bu yana Polygon’daki en başarılı oyunlardan biri oldu. Ayrıyeten oyun epey tanınan. DappRadar‘daki datalar, oyunun son 30 günde 205.000’den fazla kullanıcısı ve 4,6 milyondan fazla süreci olduğunu gösteriyor.

Pegaxy’nin yol haritası ayrıyeten, yıl boyunca piyasaya sürülecek ve oyunun bugün olduğundan daha fazla benimsenmesine yardımcı olması beklenen çok daha fazla özellik olduğunu gösteriyor.

Crazy Defense Heroes

Crazy Defense Heroes, Polygon’daki en âlâ blockchain oyunları listemize giriyor. Google Play Store yahut Apple App Store’dan indirilebilen bu oyun, takas edilemeyen jetonları ( NFT’ler ) ve TOWER ERC-20 jetonunu kullanan, yaklaşmakta olan bir kule savunması oyna-kazan oyununun temelidir.

Oyun, Crazy Kings ve Crazy Defense Heroes taşınabilir oyunlarından temel ögeleri Polygon’a getiren bir kule savunma oyunudur. Oyun için anahtar para ünitesi, oyun kartı NFT’leri üzere öğeleri satın almak yahut turnuva ya da oyun giriş fiyatlarını ödemek için kullanılan TOWER’dır. Şu anda oyun için tüm TOWER sandıkları satıldı. Lakin, yeni KULE sandıkları kullanıma sunulduğunda duyurulacak.

DappRadar’daki bilgiler, Crazy Defense Heroes’un geçtiğimiz ay 1,6 milyonun üzerinde süreç hacmiyle 146.000’den fazla oyuncusu olduğunu gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.