POCO’nun yeni akıllı telefon modeli ve özellikleri belli oldu

0 3

Yeniden markalama Çinli akıllı telefon üreticileri ortasında hayli sık rastlanan bir uygulama. Oppo yahut Xiaomi üzere altında birçok farklı marka barındıran şirketlerde sıklıkla rastlanan bu duruma POCO’nun yeni akıllı telefon modeli üzerinden örnek verelim.

Geçtiğimiz yıl Redmi tarafından piyasaya sürülen Redmi Note 10S modeli, bu yıl POCO markası altında makyajlanarak tekrar satışa sunulacak. Hem Redmi’nin hem de POCO’nun Xiaomi’nin alt markası olması, bu iki firma ortasında rastgele bir telif meselesinin ortaya çıkmasını da engelliyor. İşte bu nedenle sıklıkla, daha alt segment bir marka olan POCO ağabeyi pozisyonundaki Redmi’nin tanınan modellerini kendine kopyalıyor.

POCO’nun yeni akıllı telefon modeli ve özellikleri aşikâr oldu

Çinli şirkete yakın kaynaklardan gelen birinci bilgilere nazaran POCO, Redmi Note 10S modeline renk ve donanım manasında birkaç ufak dokunuş yapacak. Buna nazaran orjinal modelde bulunmayan mavi rengi kullanıcıların beğenisine sunacak olan şirket tıpkı vakitte, 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçeneğine ek olarak 4GB + 64GB ve 4GB + 128GB seçeneklerini de modele eklemek niyetinde.

Bunların haricinde, orjinal modelde bulunan 6,43 inç büyüklüğündeki 1080 x 2400 piksellik AMOLED ekran, 5.000mAh batarya, 64MP + 8MP + 2MP + 2MP’lik art kamera kurgusu üzere özellikler POCO modelinde de motamot korunacak. Son olarak bu modelde kullanılacak yonga setinde de rastgele bir değişikliğin olmayacağını ve bu aygıtın karşımıza yeniden MediaTek Helio G95 ile çıkacağını hatırlatalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.