Poco F4 GT büyük hayal kırıklığı yarattı!

0 2

Yeni bir oyun testi, Xiaomi Poco F4 GT için kimi performans problemlerini ortaya çıkardı. Poco F4 GT, POCO’nun global izleyiciler için birinci oyun odaklı akıllı telefonu olacak. Birinci olarak Golden Reviewer tarafından paylaşılan bir YouTube görüntüsü, Poco F4 GT’nin bir oyun telefonu olarak zayıf performansını ortaya çıkardı. Poco GT, azamî 60 fps’ye ulaşmasına karşın test müddeti boyunca kasıldı.

Poco F4 GT, bu yılın başlarında piyasaya sürülen, tekrar isimlendirilmiş bir Redmi K50 Oyun Sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından desteklenmekte ve manyetomotor omuz tetikleyicilerine sahip. Genel olarak, YouTube görüntüsü Poco F4 GT’nin ortalama 47.5 fps’ye oturduğunu gösteriyor.

Poco F4 GT büyük hayal kırıklığı yarattı!

Sonuca bakılırsa elde edilen şey yavaş bir oyun aygıtı. Poco F4 GT tarafında yaşanan kasma sıkıntıları, teste yalnızca üç dakika kala başladı ve aygıt, testin onuncu dakikasında yalnızca 40 fps’ye yerleşti. Performansı perspektife koymamız gerekirse S22 Ultra, çipine bağlı olarak ortalama 56 fps ile 58 fps ortasında bir bedel aldı. Snapdragon 8 Gen 1 çipli S22 Ultra modeli, Exynos 990 ve 2200 takviyeli modellerden biraz daha uygun performans gösterdi. Bir oyun aygıtı olan Poco F4 GT’nin performansı daha da acıklı hale geldi diyebiliriz. Sonuçların nedeninin ne olabileceği muhakkak değil. Ayrıyeten, testin akıllı telefonun tam kapasitesi konusunda mutlaklık kazanmayabileceği de belirtmek gerek.

8 akıllı telefonu karşılaştıran oyun testi sonuçları, Poco F4 GT’nin ortalama güç/Watt ve verimlilik fps/Watt olarak da yetersiz kaldığını ortaya koydu. Düşük performansın nedeninin ne olabileceği aşikâr değil. İşlemci, bu kadar düşük performansın ana kaynaklarından biri olabilir, lakin Galaxy S22 Ultra (aynı SD 8 Gen 1 yongasıyla) daha yüksek bir fps’ye sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.