Piyasaya Sürülmemiş Pixel 7 Pro’ya Sahip Olduğunu İddia Etti

0 6

Google’ın yeni amiral gemisi telefonları Pixel 7 serisi merakla beklenirken, her geçen gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak Pixel 7 serisinin ekran özellikleri ve Pixel 7 Pro’ya özel kimi özelliklerle ilgili argümanları sizlerle paylaşmıştık.

Bugün Twitter’da ortaya çıkan bir paylaşım ise adeta ortalığı karıştırdı. Soulpee isimli Twitter kullanıcısı, arkadaşının bir Pixel 6 Pro sipariş ettiğini fakat ‘kargoda yapılan bir yanlışlıkla’ Pixel 7 Pro gönderildiğini sav etti. Gelin, bu değişik olaya yakından bakalım.

Pixel 7 Pro’ya sahip olduğunu sav etti

Twitter kullanıcısı Soulpee, yaklaşık 2 ay evvel bir arkadaşının Facebook üzerinden ikinci el bir Pixel 6 Pro siparişi verdiğini lakin 1 ay evvel gelen telefonun şimdi piyasaya sürülmemiş olan Pixel 7 Pro olduğunu söyledi. Üstte da görmüş olduğunuz üzere, telefon Pixel 6 Pro’yla pek çok istikametten epeyce farklı. Kullanıcılar da bunun ‘nakliyeden kaynaklanan’ bir kusur olduğunu düşünmüşler.

Ancak Soulpee’nin argümanına nazaran arkadaşının Pixel 7 Pro’yla olan cümbüşü kısa sürmüş zira Google, telefona uzaktan silme komutu göndererek Android 13’ü kelam konusu telefondan kaldırmış. Artık ise telefon bir önyükleyici modunda takılı kaldığı için neredeyse hiçbir biçimde kullanılamıyor.

Olayı XDA’ya haber veren Soulpee ve arkadaşı, değişik bir istekle karşılaşmış. Soulpee, XDA’yı telefonun gerçek olduğuna inandırmak için yukarıda görmüş olduğunuz fotoğrafı çekmiş ve kendilerine iletmiş. Telefonun üzerindeki küçük notta da tarih ve telefonun modeliyle birlikte “Not Fake” yani “Sahte Değil” yazıyor.

Şimdi fotoğraflara biraz daha dikkatli bakalım…

Soulpee’nin birinci attığı fotoğrafta telefonun art kapağının epey mat ve desenli bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. İkinci attığı fotoğrafta ise Pixel 7 Pro olduğu tez edilen telefonun art kısmı oldukça parlak bir yapıya sahip. Lakin iki fotoğraf ortasındaki tek fark bu da değil. İki telefonun en-boy oranları da birbirinden hayli farklı. Birisi daha kısa ve geniş bir kasaya sahipken oburu daha uzun ve ince bir yapıda.

Üstelik kamera modüllerinin de farklı olduğu net bir formda anlaşılıyor. Soulpee’nin birbirinden farklı iki fotoğraf paylaşması büyük bir kuşku uyandırıyor. Bununla birlikte telefonun Facebook üzerinden satın alındığının söylenmesi, şimdi piyasaya çıkmamış bir telefonun bu formda bir kazara gönderilmiş olma ihtimalini de ziyadesiyle düşürüyor.

Tabii ki hepimiz piyasaya çıkmamış bir telefonu birinci elinde tutan kişi olsak büyük ihtimalle bunu çabucak toplumsal medya hesaplarımız üzerinden paylaşırdık. Lakin Soulpee, bu paylaşımı telefona sahip olduktan ‘1 ay sonra’ yaptığını söylüyor. Pekala sizce bu telefonlardan birisi yeni Pixel 7 Pro olabilir mi? Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.