Pixel 7 Pro’nun Özellikleri Hakkında Yeni Sızıntı

0 3

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, geçtiğimiz aylarda düzenlediği aktiflikle yeni Pixel 7 serisini birinci sefer göstermişti. Lakin merakla beklenen bu yeni telefonlar ile ilgili pek bir bilgi bulunmuyordu.

Cihazların piyasaya sürülmesine daha birkaç ay bulunsa da şimdiden özellikleri ile ilgili sızıntılar ve söylentiler yayılmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda bizim de sizlerle paylaştığımız üzere, yeni Pixel telefonların ekran özellikleri ile ilgili savlar ortaya çıkmıştı. Artık ise yeni sızıntıların geldiği görüldü.

Pixel 7 Pro ile ilgili yeni sızıntılar ortaya çıktı

Pixel 7 Pro’nun prototipine sahip olduğunun belirtildiği bir kişi ‘Google News’ Telegram kanalı ile temasa geçerek telefon ile ilgili az da olsa yeni bilgileri ortaya çıkardı. Bu argümanlarda, Tensor 2’nin bir evvelki Tensor yonga setine benzer olacağı da belirtildi.

Ayrıca yeni kuşak Tensor’un birincisinde olduğu üzere ‘4+2+2’ çekirdek yapısına sahip olacağı aktarıldı. Bu da dört düşük, iki orta, iki de yüksek güçte çekirdeğin olacağını ortaya koydu. Ek olarak yonga setinin Arm Cortex-A55 çekirdeklerini kullanıyor olabileceği de belirtildi. Pixel Pro 7 prototipi, telefonun haptiklerine güç sağlayan Cirrus Logic CS40L26 çipiyle donatılacağını da gösterdi.

Bunun yanı sıra çıkan sızıntılarda, aygıttaki ekran ile ilgili bilgiler de yer aldı. Buna nazaran telefon, 3120×1440 çözünürlük sunan Samsung’un S6E3HC4 paneli ile birlikte gelecek. Ayrıyeten Samsung’un panelinin Pixel 7 Pro’yu daha parlak hâle getireceği ve 1.000 nit parlaklığa kadar çıkmasını sağlayacağı da söz edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.