Pilot Gibi Hissedeceğiniz Flight Simulator Benzeri Oyunlar

0 6

Oyun sanayisi son yıllarda hiç olmadığı kadar süratli bir gelişim gösterdi. O denli ki artık bu oyunlara oyun demek kâfi gelmiyor, her biri son derece gerçekçi tecrübeler sunuyor. Uçak oyunları ve uçuş oyunları denilince akla gelen en gerçekçi tecrübesi sunan oyunlardan bir tanesi de Microsoft Flight Simulator. Özellikle yanlışsız donanımlarınız varsa Microsoft Flight Simulator oynarken gerçek manada havada süzüldüğünüzü hissedersiniz.

Microsoft Flight Simulator ismi üstünde esasen bir simülasyon, her şey olabildiğince gerçek. Bu tıp uçuş simülasyonlarının yanı sıra bir de oyunculara farklı bir kozmosun kapılarını açarak unutulmaz tecrübeler yaşatan uçuş oyunları ve uçak oyunları var. Yani havada metal bir kuş üzere süzülmeyi seviyorsanız pek çok seçeneğiniz var. Gelin Microsoft Flight Simulator sevenlerin en az onun kadar keyifle oynayabilecekleri en âlâ uçuş oyunlarına ve uçak oyunlarına yakından bakalım.

Microsoft Flight Simulator gibisi uçak oyunları ve uçuş oyunları:

Microsoft Flight Simulator 2020
War Thunder
Squadrons
IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad
Bomber Crew
Arma 3
Rogue Sky
Ace Combat 7: Skies Unknown
Superflight
X-Plane 11

Gerçek bir dünyada süzülün: Microsoft Flight Simulator 2020

 • Platform: Microsoft Windows, Xbox Series X, Series S
 • Çıkış tarihi: 2020
 • Geliştirici: Asobo Studio

Asobo Studio tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan Microsoft Flight Simulator 2020, Microsoft Flight Simulator serisinin on birinci oyunudur. Bing Haritalar bilgileri kullanılarak hazırlanan uçuş oyunu, bu nedenle son derece gerçekçidir. Oyunun üç boyutlu gösterimleri Microsoft Azure kullanılarak hazırlanmıştır. Bir oyundan fazla gerçekçi bir uçuş tecrübesi yaşamak istiyorsanız Microsoft Flight Simulator 2020 tam size nazaran. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Savaşın kazananı olun: War Thunder

 • Platform: Microsoft Windows, OS X, Linux, PlayStation 4
 • Çıkış tarihi: 2012
 • Geliştirici: Gaijin Entertainment

Gaijin Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan War Thunder için sadece bir uçak ya da uçuş oyunu demek yetersiz kalacaktır. İkinci Dünya Savaşı ve sonrasındaki Soğuk Savaş devrinde yaşanan en kanlı çatışmaların içinde girebileceğiniz War Thunder, çok oyunculu çevrimiçi bir oyundur. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla birlikte ister uçak, ister tank, ister gemi kullanın ve bu karmaşık dünyadan galip çıkan siz olun. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Uzayda süzülün: Star Wars: Squadrons

 • Platform: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
 • Çıkış tarihi: 2020
 • Geliştirici: Motive Studios

Motive Studios tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan Star Wars: Squadrons oyununda Galaktik İmparatorluk ve Yeni Cumhuriyet gemilerini kullanıyorsunuz. Star Wars cihanında geçen bu uzay savaş oyununda herkes sıfırdan başlıyor. Oyunda ilerledikçe pilotunu, geminizi, silahlarınızı ve bütün filonuzu geliştirmeye başlıyorsunuz. Oyun, Return of the Jedi sinemasından sonra yaşanan olaylar sırasında geçen bir kıssaya sahip. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Gerçekçi aerodinamiğin tadını çıkarın: IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad

 • Platform: Microsoft Windows
 • Çıkış tarihi: 2013
 • Geliştirici: 1C Game Studios

1C Game Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad oyunu ile kendinizi İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çatışmalarından biri olan Stalingrad savaşının içinde buluyorsunuz. Oyunda tek başınıza yapay zekaya karşı uğraş edebilir, kendi savaş senaryonuzu oluşturabilir, çok oyunculu modu ile kadro savaşları yapabilirsiniz. IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad’ı serinin başka oyunlarından ayıran en kıymetli özellik gerçeğe birebir uyumlu aerodinamik tecrübesidir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğlenceli grafikler: Bomber Crew

 • Platform: Microsoft Windows, OS X, Xbox One, PlayStation 4, Linux, Nintendo Switch
 • Çıkış tarihi: 2017
 • Geliştirici: Runner Duck

Runner Duck tarafından geliştirilen ve Curve Digital tarafından yayınlanan Bomber Crew, yeniden İkinci Dünya Savaşı’nda geçen bir oyun lakin benzerlerinden çok daha eğlenceli grafiklere sahip olmasıyla öne çıkıyor. Gerçek vakitli bir strateji oyunu olan Bomber Crew’i oynarken yalnızca uçağınızdan sorumlu değilsiniz. Size verilen misyonlar kapsamında bombalama yapmadan evvel hem grubunuzu hem de uçağınızı vazifesi en hakikat formda yerine getirmek için eğitmeli ve geliştirmelisiniz. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Savaşın tam kalbi: Arma 3

 • Platform: Microsoft Windows
 • Çıkış tarihi: 2013
 • Geliştirici: Bohemia Interactive

Bohemia Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan Arma 3, oyunculara en gerçekçi savaş oyunu tecrübelerinden bir adedini sunuyor. 20’den fazla araç ve 40’dan fazla silah ile katıldığınız bu gayrette neler yapacağınız büsbütün sizin yeteneklerinizle sonlu. Arma 3 oyununun açık dünya savaş haritasına adımınızı attıktan sonra yaya olarak, tank kullanarak ya da özel savaş jetleriyle havalanarak her anı aksiyon dolu olan bu öykünün içine girin ve ne yaparsanız yapın hayatta kalın. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Gerçek bir oyun tecrübesi: Rogue Sky

 • Platform: Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, MacOS, Klasik Mac OS
 • Çıkış tarihi: 2015
 • Geliştirici: Fractal Phase

Fractal Phase tarafından geliştirilen ve yayınlanan Rogue Sky, oyuncularına gerçekçi bir tecrübe değil; gerçek bir oyun tecrübesi sunmayı hedefleyen grafikleriyle dikkat çekiyor. Dilerseniz bölünmüş ekran özelliği ile iki kişi oynayabiliyorsunuz. İlerledikçe yenilerinin kilidini açacağınız 12 uçak ve 30’tan fazla silah ile rakiplerinizi alt edin. Rogue Sky öyküsünü bitirdikten sonra oyunu çabucak kapatmayın zira oyunu bir sefer bitirdikten sonra oyun boyunca karşılaşmadığınız pek çok yeni teknoloji ile tanışacaksınız. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hava şartlarına dikkat: Ace Combat 7: Skies Unknown

 • Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
 • Çıkış tarihi: 2019
 • Geliştirici: Bandai Namco Studios

Bandai Namco Studios tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanan Ace Combat 7: Skies Unknown, Ace Combat serisinin 17. oyunudur. Hava savaşlarının tam ortasında hayatta kalarak usta bir pilot olmak için uğraş ettiğiniz Ace Combat 7: Skies Unknown, benzersiz gökyüzü tasarımı ile serinin başka oyunlarından ayrılıyor. Hava ve etraf şartları uçuş panelini etkileyerek oyunculara en gerçekçi uçuş tecrübesini sunmayı hedefliyor. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Uçurmayın, uçun: Superflight

 • Platform: Microsoft Windows
 • Çıkış tarihi: 2017
 • Geliştirici: GrizzlyGames

GrizzlyGames tarafından geliştirilen ve yayınlanan Superflight, bir uçak değil uçuş oyunu zira bu oyunda uçan şahsen denetim ettiğiniz karakterin kendisi. Superflight ile kendinizi eşi gibisi görülmemiş renklere sahip bir cihanda bulacaksınız. Bu kozmosta karşınıza çıkan manilerden havada süzülerek kaçıyorsunuz. Oyunun sonsuz haritalarında ilerlerken tek yapmanız gereken sakin kalmak ve aksiyonun tadını çıkarmak. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yaşayan bir havalimanı: X-Plane 11

 • Platform: Microsoft Windows
 • Çıkış tarihi: 2017
 • Geliştirici: Laminar Research

Laminar Research tarafından geliştirilen ve yayınlanan X-Plane 11, en gerçekçi ayrıntılara sahip çağdaş bir simülasyon oyunu. Özenilmiş efektleri sayesinde tüm patlamaları, sesleri ve aydınlatmaları birebir yaşayacaksınız. X-Plane 11 oyununda yapay zekaya sahip uçaklarla devamlı meşgul olan ve tam manada yaşayan bir havalimanında uçağınızı geliştirecek ve hazır olduğunu vakit görüntünün tadını çıkaracaksınız. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator sevenler için en az onun kadar keyifle oynayabilecekleri en yeterli uçuş oyunlarını ve uçak oyunlarını listeleyerek kısaca öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Elbette bu liste çok daha uzun olabilirdi. Listemizde olmasını istediğiniz favori uçuş oyununuzu ya da uçak oyununuzu yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.