Parsiyel Nedir, Nasıl Hesaplanır?

0 5

Parsiyel nakliyat; karayolu, havayolu ve denizyolu nakliyeciliğinde tercih edilen bir nakliyat hizmetlerinden bir adedidir. Konteyner içerisindeki yükler birden fazla alıcıya sahiptir. Nakliyatta kullanılan konteynerin yeteri kadar dolmaması durumunda farklı şirketlerin yükleri de eklenebilir.

Birçok ülkeye lojistik ve Katar nakliye hizmeti veren Hiper Lojistik sizler için parsiyel taşımacılık hakkında başınızdaki soru işaretlerini giderecek ayrıntılı bir makale yazdı.

Parsiyel Yük Nakliyeciliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parsiyel yük taşımacılığının muvaffakiyet ile tamamlanması için birtakım bahislere dikkat etmek gerekir. Dağıtım sürecinin titizlikle tamamlanması hizmetin muvaffakiyetini tesirler. Dağıtım sürecinin başarılı olmaması durumunda teslimatta gecikme ve önemli ziyanlar yaşanabilir. Bu nedenle nakliyat hizmetlerinde bilgi akışının hakikat yapılması son derece değerlidir. Elleçleme süreçleri hem vakit hem de iş gücü tasarrufu sunar. Güzergâha dayalı yükleme seçeneği firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yükün cinsine nazaran düzenlemenin yapılması sağlıklı nakliyatın önünü açar. Ağır yüklerin alt kısımda, hassas ve hafif yüklerin ise üstte pozisyonlandırılması ziyanların asgarî düzeye gelmesini sağlar.

Parsiyel Yük Nakliyatının Avantajları

Lojistik bölümünde kıymetli araçlardan biri olan parsiyel nakliyecilik şu avantajları içerisinde bulundurur;

  • Komple araç kiralamalarını ortadan kaldırır. Böylelikle maliyet tasarrufu sunar.
  • Parsiyel yüklemede araç içi boşluklar fazla para ödemenize gerek yoktur. Kapladığınız alan kadar ödeme gerçekleştirirsiniz.
  • Aynı güzergâhta birden fazla müşterinin yükünün taşınması vakit tasarrufu sağlanır.
  • Karayolu, denizyolu ve havayolu üzere nakliyecilik farklı nakliyat alanlarında kullanılabilir.
  • Bekleme müddetleri azalır.
  • Raporlama takviyesi sayesinde müşteriye şimdiki bilgi akışı sunulur.
  • Direkt ya da aktarmalı transfer seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Yurtdışı parsiyel taşımacılık hizmetlerinden yararlanarak hem ekonomik hem de inançlı bir nakliyecilik dayanağından yararlanabilirsiniz.

Parsiyel Yük Nasıl Hesaplanır?

Lojistik çalışmalarında taşınacak malların hacmi son derece değerlidir. Taşınacak eserlerin araç içinde kaplayacağı yerin hesaplanması her nakliyecilik sisteminde kullanılır. Yükün metreküp hesabı en, uzunluk, yükseklik ve adet ölçüleri belirlenir. Daha sonra yük hesabı gerçekleştirilir.

Parsiyel Nakliyat Türleri

Parsiyel nakliyat çeşitleri farklı alanlarda gerçekleştirilebilir. Hem memleketler arası hem de şehirlerarası parsiyel nakliyecilik modelleri ile Hiper Lojistik tarafından tamamlanır.

Karayolu Parsiyel Taşımacılık

Kara araçları ile birden fazla yükün taşınmasıdır. Karayolu nakliyat hizmetlerinde yüklerinizi en uzak noktalara, en kısa müddette ulaştırabilirsiniz.

Havayolu Parsiyel Taşımacılık

Uluslararası nakliyat tahlillerinden biri olan havaalanı nakliyatı ithalat ve ihracat eserlerinin sağlıklı bir halde aktarılmasını sağlar. Havayolu parsiyel nakliyatı, yükün hacmine nazaran maliyet avantajı sunar.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel nakliyatta denizyolu, en çok tercih edilen nakliye uygulamalarından bir adedidir. Yük gemisinin büsbütün doldurulmasının güç olduğu vakitlerde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Hiper Lojistik alanında uzman operasyon takımı ile Fransa nakliye hizmetlerini sizler için sunabiliyor. Yılların deneyimiyle hareket eden firma yüklerinizin uygun fiyatlarda sağlıklı bir halde taşınmasını sağlıyor.

KAYNAK: Parsiyel Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.