Oyuncu Kulaklığı EKSA Star Engine E5000 Pro İnceleme

0 9

Her kulaklığın farklı bir emeli vardır. Kimileri yalnızca görüşme yapmak için kullanılırken kimileri da seyahat sırasında müzik dinlemek için tercih edilir. Bunlar ortasında en spesifik olanlardan biri de “gaming headset” dediğimiz oyuncu kulaklıklarıdır. Öteki kulaklıklara nazaran çok daha büyük yapıya sahip olan bu kulaklıklar, geniş ve rahat yastıklarıyla kulağı büsbütün içeriye alarak sesin hangi noktadan geldiğini en gerçekçi bir biçimde size aktarmayı hedefler.

Özellikle CS:GO, PUBG, Fortnite üzere FPS oyunları oynayan insanları rakipleri karşısında bir adım öne götürebilen bu kulaklıklar, oyuncular için son derece kıymetlidir. Bu kadar kıymetli bir şeyi satın almak da çok kolay olmuyor. Hangi kulaklığın nasıl bir performans göstereceğini öncesinde kestirmek pek mümkün değil. Bizler de bu sebeple sizlere kulaklık incelemesi yapıp tecrübelerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bugün sizlere EKSA’nın Star Engine E5000 Pro oyuncu kulaklığını inceleyeceğiz. Bir müddettir oyun oynamak başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanmaya çalıştığım Star Engine E5000 Pro, pek çok açıdan başarılı bir kulaklık. Haydi gelin EKSA Star Engine E5000 Pro’nun bize sunduğu neler varmış yakından bakalım.

EKSA Star Engine E5000 Pro’nun teknik özellikleri neler?

Zaten imajıyla direkt “ben oyuncular için geliştirildim.” imajını veren EKSA Star Engine E5000 Pro, bilhassa oyunlarda çok değerli olan 7.1 Surround sesle geliyor. Buna ek olarak müzik dinlemek isteyenler için Strereo sesi de destekleyen E5000 Pro, özel ayarlı 50 mm şoförlere sahip. Ayrılabilir oyun kulaklığı bulunan Star Engine 5000’de 112 dB’lik bir hassasiyet bulunuyor. Ayrıyeten 20-20000 Hz frekans aralığı sunan kulaklık, bilgisayar, telefon, PlayStation, Xbox üzere pek çok aygıtta kullanılacak kablo aparatlarına sahip.

EKSA Star Engine E5000 Pro’nun ses kalitesi nasıl?

EKSA Star Engine E5000 Pro’nu ses kalitesine geldiğimizde birkaç farklı alanda incelememiz gerekiyor. Öncelikle bunun bir oyun kulaklığı olduğunu göz önünde bulundurarak oyun konusunda ses kalitesine bakacağım. Oyun oynarken ses kasmaya ihtimam gösteren beşerler için 7.1 Surround ses takviyesi bulunan E5000 Pro, yaptığım incelemelerde hangi sesin hangi noktadan geldiğini kâfi ses düzeyi ve doğrulukta aktarabiliyor. Bütün sesleri hakikat noktada size aktaran oyuncu kulaklığını oyun performansında son derece başarılı buldum. Ayrıyeten 7.1 Surround sesin de tesirli çalıştığını söyleyebilirim.

Elbette bir kulaklığın oyuncu kulaklığı olması onu yalnızca oyun oynarken kullanacağımız manasına gelmiyor. Sinema izlerken ya da müzik dinlerken de bu kulaklığı kullanmamız gerekebilir. Bunun için Streo modu bulunan EKSA Star Engine E5000 Pro’nun müzik konusunda da yeterli düzeyde olduğunu gözlemledim. Sesleri bir oyun kulaklığına nazaran net bir halde sunan E5000 Pro, buna karşın işinin müzik dinlemek olmadığını yer yer hissettiriyor. Bilhassa bass seslerini verirken bir tık daha keskin ritimler gelmesini isterdim.

EKSA Star Engine E5000 Pro, sesli görüşmelerde ne vadediyor?

Bir oyuncu kulaklığının olmazsa olmazlarından biri de mikrofonudur. Discord gibi uygulamalar üzerinden arkadaşlarımızla bağlantı kurarak birlikte oyun oynamayı seviyoruz. Bu şekil oyun partilerine hazırlıklı olan EKSA Star Engine 5000, ortam gürültüsünü keserek yalnızca sizin sesinizin karşı tarafa gitmesini sağlıyor.

Yapay zeka takviyeli çevresel gürültüyü engelleme teknolojisi ENC’ye sahip E5000 Pro, stüdyo kalitesinde ses netliği sağlayarak oyun oynarken sesinizin karşı tarafa net bir halde gitmesine imkan tanıyor.

EKSA Star Engine E5000 Pro, tasarım ve gereç kalitesinde bize neler sunuyor?

Geldik kulaklığın tasarım ve gereç kalitesine. Öncelikle kulaklığın tasarımı son derece şık. Zaten büyük bir kulaklık olan E5000 Pro, yan tarafa yerleştirilmiş ızgaraların içerisinde yeşil ledler barındırıyor. Son derece sağlam görünen Star Engine E5000 Pro, baş bandında bulunan yumuşak yastıklara sahip. Bu yastık kısımlarının yeşil bir iple dikilmiş olması ve baş bandının yanlarından çıkan yeşil kablolar da kulaklığa güzel bir görünüm katmış.

Kulaklığın üzerinde bulunan tuşlar rahat ulaşılabilir bir formda eklenmişken mikrofonun çıkarılıp takılabilmesi de bilhassa yalnız başınıza oyun oynadığınızda başınızın önünde bir mikrofon tutmak gerekliliğini de ortadan kaldırıyor.

EKSA Star Engine E5000 Pro’yla gelen kablolar ne kadar kaliteli?

EKSA Star Engine E5000 Pro’nun en beğendiğim yanlarından birisi yanında gelen kabloların da sağlam yapıda olması oldu. Her hedefe hizmet edebilmesi için birden fazla kabloyla gelen E5000 Pro’nun kutusundan bir adet Type-C’den Type-C’ye kablo, bir adet USB’den Type-C girişine dönüşen bir kablo (Bu iki kabloyu ek olarak bağlayarak kulaklığı PC’nizde USB’ye bağlayabilirsiniz. ) yer alıyor.

Ayrıca bir adet de Type-C’den 3.5 mm jak girişine dönüşen bir kablo da bulunuyor. Kulaklığa her formda Type-C ile irtibat kurarken, başka çıkışları bilgisayar, telefon, PS4 üzere aygıtlara takıyoruz.

EKSA Star Engine E5000 Pro’nun erişilebilirlik özellikleri nasıl?

Star Engine E5000 Pro’nun erişilebilir özelliğine baktığımızda karşımıza bir adet etkileşim butonu çıkıyor. Bu butonla kulaklığın ışıklarını açıp kapatabilir, 7.1 Surround ile Stereo ses ortasında geçiş yapabilirsiniz. Bu tuşun yanında ise mikrofonu açıp kapatabileceğiniz diğer tuş bulunuyor. Ayrıyeten sesi açıp kapatmanız için döner sistemli bir tuş daha bizleri karşılıyor.

EKSA Star Engine E5000 Pro satın alınır mı?

EKSA Star Engine, maksadı doğrultusunda nitekim başarılı bir kulaklık. Yanında gelen kılıfı ve kablolarıyla her yere götürüp pek çok aygıtla kullanabilmeniz de mümkün. Şayet bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız, Star Engine E5000 Pro yeterli bir alternatif olabilir. Resmi sayfasında 1.164 TL’ye alabileceğiniz kulaklığı daha yakından görüntülemek EKSA’nın resmi internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten buradan AliExpress sayfasına gidebilirsiniz.

Ürünü almak isterseniz indirim alabileceğiniz kodlar ise şu biçimde:

  • EKSA web sayfasına yüzde 15 indirim almanızı sağlayacak kod: EKSAVIP
  • AliExpress’te 5 dolar indirim almanızı sağlayacak kod: EKSA5OFF

Bugün sizlere EKSA’nın Star Engine E5000 Pro oyuncu kulaklığından bahsettik. Pekala sizler Star Engine E5000 Pro’yu nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.