Oyun severlere müjde! Diablo IV için tarih verildi

0 6

Blizzard Entertainment, tipe form veren oyun serisinin sıradaki yenil jenerasyon oyunu Diablo® IV’ün 2023’te çıkış yapacağını duyurdu. Blizzard ayrıyeten Diablo IV’ün Xbox Series X|S ve PlayStation®5 ile birlikte Windows® PC, Xbox One ve PlayStation®4 sürümlerinin de tüm platformlarda çapraz oyun ve ortak ilerlemeyle çıkacağını duyurdu.

High Heavens ve Burning Hells ortasındaki yıkıcı savaşlara uzun yıllardır cephe olmuş Sanctuary’de Diablo III: Reaper of Souls®’da yaşanan olayların üzerinden onlarca yıl geçti. Lakin dünyada hâlâ uğursuz ve yozlaştırıcı bir musibetin esintileri kol geziyor. Şimdiyse Nefret’in Kızı Lilith, bu faniler dünyasında yine doğdu ve Sanctuary’de tekrar karar sürmekte kararlı.

Oyun severlere müjde! Diablo IV için tarih verildi

Bu savaşta simgeleşmiş Barbarian, Sorceress, Rogue ve Druid sınıflarına artık de efsanevi Necromancer beşinci oynanabilir karakter sınıfı olarak geliyor, yine tasarlanmış hortlak mekaniklerini de beraberinde getiriyor. Oyuncular, Necromancer’ın yesyeni yeteneği Book of the Dead’i kullanarak hortlak ordularını çok daha derin bir biçimde özelleştirebilir ve savaş alanına hükmedebilir. Saldırgan Warrior’lar, süratli taarruz yapan Skirmisher’lar, kılıç ve kalkanlı Defender’lar ve tırpanlı Reaper’ları savaşa gönderin. Gölge, buz ve kurban büyüleriyle donatılmış Skeleton Mage’ler ile bir sürü büyüye hükmedin. Tank vazifesi gören Bone Golem’ler, can çalan Blood Golem’ler ve saldırgan Iron Golem’ler oluşturun. Ya da onları kurban ederek güçlerini sömürün.

Blizzard Entertainment Lideri Mike Ybarra, “Önümüzdeki yıl cehennemin kapılarını açmak için sabırsızlanıyoruz. Diablo IV’ün yetenekli takımı, yaptıkları işte her şeyden evvel oynanışa odaklanıyor ve Sanctuary’nin şimdiye kadarki en büyük ve en argümanlı vizyonunu oluşturmuş durumdalar.” dedi ve şöyle devam etti: “Bu gitgide genişleyen dünya, markanın 25 yıllık tarihinin derin kuyusundan sonuna kadar yararlanıyor ve oyuncu seçimi ideolojisi etrafında tasarlanmış ve Diablo oyuncularının daha evvel deneyimlediği hiçbir şeye benzemeyen bir macera sunuyor.”

Sanctuary, Diablo IV’te devasa büyüklükte ve her bir köşesi fırsatlar ve maceralarla dolu. Oyundaki karakter özelleştirmesi her zamankinden çok daha varlıklı ve kapsamlı. Oyuncular keyiflerine nazaran istediği halde 140’tan fazla zindan ve düzinelerce yan vazifeye açılarak Lilith’in güçlerine karşı zafer arayışına çıkacak. Natürel daha da güçlü ekipman arayışına da… Muazzam world boss’lar, Sanctuary’nin her bir köşesinde ek bir zorluk sağlayarak oyuncuları onları yenmek ve hazinelerini kapmak için, karşılaştıkları öbür oyuncularla güçlerini birleştirmeye teşvik edecek. Ve oyuncular yozlaşmış Stronghold’ları fethedip dost karakollar haline getirerek birinci kere dünyayı kalıcı olarak değiştirebilecek.

Diablo IV’te izlenecek altın bir yol yok. Oyuncular, bu doğrusal olmayan yolda istedikleri formda ilerleme katedebilecek. Bu açık uçlu tecrübe; oyuncuların Nightmare Dungeon’larda yeteneklerini test edebilecekleri, özel PvP bölgelerinde kaosun tadına varabilecekleri, Paragon Board’lar kurarak karakterlerini azamî düzeyin ötesinde geliştirmeye ve özelleştirmeye devam edebilecekleri ve Tree of Whispers ile etkileşime geçerek daha fazla dünya amacı ve avları açarak Efsanevi ekipmanlar alabilecekleri ileri oyun safhalarına kadar uzanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.