Overwatch 2’nin Çıkışıyla Birlikte İlk Oyun Kapatılıyor

0 5

Blizzard’ın Overwatch 2’yi duyurmasından beri beraberinde gelen haberlerden ötürü başta Overwatch hayranları olmak üzere oyun topluluğu bir tık hayal kırıklığına uğramış durumda. Bunun sebepleri Overwatch 2’nin, birinci oyunun az biraz değiştirilmiş hâlinden ibaret olması.

Overwatch 2 ile ilgili oyuncuları hayal kırıklığına uğratan haberlerin üzerine bir yenisi daha eklendi. Önümüzdeki Ekim ayında bütün platformlara resmen çıkış yapacak olan oyunun çıkışıyla birlikte birinci oyunun kapatılacağı duyuruldu.

Overwatch 2 çıkınca birinci oyun oynanamaz olacak

‘Biz o kadar para verdik birinci oyuna!’ dediğinizi duyar üzereyiz, haklısınız da. Bir oyuna bilhassa Türkiye’de o kadar para verince insanın hâlâ oynamaya devam etmek istemesi olağan. Yalnızca o da değil, oynaması fiyatsız oyunlardaki toksik oyuncu kimliklerinden ve ban yedikçe yeni hesap açan hilecilerden bıkmış olan oyuncuların birinci kaçış noktası çoklukla fiyatlı çevrimiçi oyunlar oluyor.

Overwatch’ın birinci oyunu da bunlardan biriydi. Bunları neden söylüyoruz? Zira Overwatch 2, bildiğiniz üzere oynaması fiyatsız bir oyun olarak yayınlanacak. Oyuncular da diyor ki: “Ya tamam arkadaş siz ikincisini fiyatsız çıkarın, biz niş bir kitle olarak birinci oyunu da oynamaya devam edebilelim.

Ancak o denli olursa oyun şirketleri oyun içi satın alımlardan nasıl para kazanır? Olmaz o denli. Siz ne düşünüyorsunuz dostlar? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.