Ötenazi talep etti, 850 bin TL bağış gelince ölmekten vazgeçti!

0 7

31 yaşındaki engelli ABD Torontolu bir bayan, ötenazi talebinde bulundu. Hayatına son vermek isteyen engelli bayan öyküsünü anlattıktan sonra yüklü ölçüde bağış elde edince de fikrini değiştirdi.

Genç bayan ünlü bir televizyon kanalına hayatta kalmak için elinden geleni yaptığını lakin artık vazgeçtiğini ve iki hekim tarafından yardımlı mevte hak kazandığını söyledi. Ötenazi denen bu sistem hayatına son vermek isteyen beşerler için yardımlı ve acısız vefat dayanağı sunuyor. Dünyada sayılı ülkede geçerli olan bu sisteme hak kazanan genç bayan gelen bağışların akabinde hayatına son vermekten vazgeçti.

Ötenazi talep etti, 850 bin TL bağış gelince ölmekten vazgeçti!

Genç bayan yaşadığı hayatın zorluklarını ve sıhhat sorunlarını televizyon kanallarına anlattı. Bayanın kıssası dünya çapında ilgi gördükten sonra, destekçiler sayısız teşvik e-postası ile birlikte yaklaşık 1.000 bireyden 65.000 doların üzerinde bağış toplayan bir GoFundMe kampanyası başlattı. Genç bayan, “Bunlar, ölmemi istemeyen ve bana yardım eden yabancılar. O kadar duygulandım ki ne diyeceğimi seçmekte zorlanıyorum” sözlerini kullandı.

Genç bayan CTV News’e “Artık yalnızca hayatta kalmaya odaklanmıyorum” dedi. “Zihinsel olarak, daha yaşanabilir bir hayat elde etmek ve işleri yoluna koymak konusunda daha netim.” açıklamasında bulundu. Toronto’daki Women’s College Hastanesi Etraf Sıhhati Kliniğinin tıbbi yöneticisi ve Denise’in hekimlerinden biri olan Dr. Riina Bray, “tedavi edilemez ıstırabın” düzeltilebilir olduğunu söyledi.

“Yaşamak için gerçek ortam verilirse bu hastaların basitçe sağlıklı hayatlarına dönebileceklere inanıyoruz” sözleri kullanıldı. Genç bayana kızarıklık, nefes almada zorluk ve kör edici baş ağrılarını tetikleyen Çoklu Kimyasal Hassasiyet (MCS) teşhisi kondu. Ayrıyeten altı yıl evvel omurilik yaralanmasından sonra tekerlekli sandalye mahsur kalan bayan gelen bağışların akabinde hayata tutunmak istiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.