Orta Doğu’daki büyük kripto borsasında işten çıkarmalar başladı!

0 4

Global kripto para piyasası toparlanmaya başlasa da, uzun süren düşüş süreci, Orta Doğu’daki en büyük kripto borsalarından biri de dahil olmak üzere kimi kripto firmalarına ziyan vermeye devam ediyor.

Orta Doğu’daki büyük kripto borsasında işten çıkarmalar başladı!

Bloomberg’e geçtiğimiz gün yayınlanan haberde, Coinbase takviyeli Rain Financial Inc.’in son piyasa sakinliği sırasında düzinelerce çalışanını işten çıkardığı belirtildi.

İdare tarafından hafta boyunca açıklanan bu karar, farklı departmanlardaki çalışanları etkileyecek. Kurucu ortağı ve CEO’su Joseph Dallago, mevzuyu şu sözlerle açıkladı:

“Kripto para üniteleri ve global piyasalar yavaşlamaya devam ederken, bu da dünya genelindeki işletmeleri etkiledi. Bu belirsizlik devrinden geçmek için sıkıntı kararlar vermek zorunda kaldık ve Rain iş gücümüzü küçülttüğümüzü doğrulayabiliriz.”

Rain Financial, Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Kleiner Perkins ve Coinbase Ventures tarafından destekleniyor. LinkedIn bilgilerine nazaran borsada 501 ile 1.000 ortasında kişi istihdam edilirken, Crunchbase bu sayıyı 251 ile 500 ortasına koyuyor.

Bahreyn kripto merkezi olmayı hedefliyor

Rain Financial’ın merkezinin bulunduğu ülke olan Bahreyn, Aralık 2021’in sonlarında, ülkenin merkez bankası Binance Holdings Ltd.’ye bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için düzenleyici onay verirken, ileriye dönük kripto odaklı gayretleri hakkında da rapor yayınladı.

Bununla birlikte, Rain Financial Inc., Bahreyn merkez bankasından 2019 yılında ülkede faaliyete başlamak için yetki aldıktan sonra, ülkedeki birinci lisanslı kripto varlık platformu haline geldi. Üstelik dünyanın en büyük kripto borsasından evvel.

Bu ortada, toplam kripto para piyasa pahası, CoinMarketCap datalarına nazaran Mart ayında geri almayı başardığı 2 trilyon doların çok altında 1,25 trilyon dolar düzeyinde bulunuyor.

Amiral gemisi dijital varlığı Bitcoin ( BTC ) tekrar 30.000 dolara yaklaştı ve şu anda günde %0.64 ve evvelki haftaya nazaran %3.85 artışla 29.691 dolardan süreç görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.