OnePlus Nord Watch Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 1

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, gerçekleştirdiği etkinlikte “Nord Watch” ismini verdiği akıllı saatini duyurdu. OnePlus’ın yeni akıllı saatinin fiyat/performans dengesi, pek çok tüketicinin aklını çelecek tipten.

OnePlus Nord Watch, 1,78 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip bir akıllı saat olarak karşımıza çıktı. 368 x 448 piksel çözünürlük sunan ve 60 Hz ekran tazeleme oranıyla gelen saat, Bluetooth 5.2 takviyesi ile piyasadaki pek çok akıllı telefon ile uyumlu bir biçimde kullanılabilecek. Saatin IP68 sertifikasına da sahip olduğunu, bu sayede su geçirmediğini de söyleyelim.

Karşınızda OnePlus Nord Watch

OnePlus Nord Watch; yüzme, yürüme, koşma, bisiklet sürme ve fitness hareketleri üzere tam 105 spor modunu destekleyen bir akıllı saat. Ayrıyeten kalp atış suratı sensörü, SpO2 ölçümü, uyku ve regl takibi üzere özellikler de Nord Watch’ta sunuluyor. Saatin kıymetli bir eksiğinin yerleşik GPS olduğunu belirtelim. Akıllı saat, sırf bağlandığı telefondaki GPS datalarını kullanarak pozisyon takibi yapabiliyor.

OnePlus tarafından yapılan açıklamaya nazaran şirketin yeni akıllı saati, 230 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Bu batarya, olağan kullanımda 10 gün dayanıyor. Düşük güç modu etkin edildiğinde ise 30 güne varan kullanım müddeti ile karşılaşıyoruz.

OnePlus Nord Watch ne kadar?

İşte tüm bu özelliklere sahip olan akıllı saatin fiyatı ise 85 dolar olarak açıklandı. Bu fiyatın kur karşılığının yaklaşık 1.580 TL olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın kısa bir müddet evvel tanıttığı “uygun fiyatlı” akıllı saati Apple Watch SE‘nin Türkiye fiyatının 5.999 TL olduğunu düşünecek olursak; Nord Watch’un ziyadesiyle rekabetçi bir fiyata sahip olduğunu söylemek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.