O üniversite, müfredata Bitcoin ve kripto dersi ekliyor

0 1

Kripto para ünitesi alanı genişliyor ve dijital varlıklar, klasik varlıklara legal bir alternatif olarak daha fazla benimseniyor. Hal bu türlü olunca eğitim kurumları kripto alanı ile daha fazla ilgilenmeye başladı. ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati Üniversitesi (UC) de bunlardan biri, üniversite müfredatının bir kesimi olarak Bitcoin ve kripto dersini programına ekliyor.

O üniversite, müfredata Bitcoin ve kripto dersi ekliyor

Cincinnati lokal haber kuruluşu WLWT’nin geçtiğimiz gün bildirdiğine nazaran, Cincinnati Üniversitesi (UC), öğrencilere Bitcoin ( BTC ) ve yeni finansal teknolojiler üzere kripto para üniteleri hakkında bilgi verecek iki yeni program başlatmayı planlıyor.

Rapora nazaran, programlar uzun vakittir destekçileri Dan Kautz ve Woodrow (Woody) Uible tarafından finanse ediliyor ve UC’nin Carl H. Lindner İşletme Fakültesi aracılığıyla sunulacak. Bağış tıpkı vakitte 2022 sonbaharında açılacak olan yeni Dijital Gelecek binasında bir kamu-özel laboratuvar alanının kurulmasını da kapsıyor.

Bu gelişme hakkında yorum yapan Dean Marianne Lewis, şu tabirlere yer verdi;

“Dan ve Woody sayesinde öğrencilerimiz, finansal teknolojinin bu yeni hududunda uygulamalı, deneyimsel eğitim alacaklar. Öğrencilerimiz, kripto para ünitelerini nasıl yöneteceklerini ve bu cins dijital varlıkların iktisadımızı nasıl etkilediğini öğrenecek ve bu çeşit bir programla UC’yi bölgesel önder ve ulusal olarak en âlâ üniversiteler ortasında konumlandıracak.”

Eğitimde kripto

Piyasa, dünyanın dört bir yanındaki beşerler için oluşturma, yenilik yapma, kazanma ve gelişme fırsatları sağladığından, bilhassa marjinal topluluklar ortasında kripto eğitimine ilgi son vakitlerde artıyor.

Bu cins toplulukların bu fırsatlara erişmesine yardımcı olmak için rapçi Shawn Carter, öteki ismiyle Jay-Z ve Twitter kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, Mary Houses sakinlerine yönelik bir program olan Bitcoin Akademisi’ni finanse etmek için güçlerini birleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.