Nothing Phone’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

0 3

Geçtiğimiz haftalarda sizlere birinci tanıtım görseli ortaya çıkan Nothing Phone’un haberini yapmıştık ve hatta orada ‘bu iPhone’a benziyor’ diye bir ibare kullanmıştık. Dilerseniz o içeriğimize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Son çıkan bir habere nazaran Nothing Phone’un birinci imgeleri, birkaç özelliğiyle birlikte ortaya çıktı.

Carl Pei’nin Nothing Phone ile akıllı telefonlara dönüşü konusunda piyasada büyük ve çok fazla bir heyecan var fakat aygıtın sahiden beklentileri karşılayıp karşılamayacağını göreceğiz. Ortaya çıkan yeni imgelerle birlikte lansmanından evvel Nothing Phone’a ve onun ‘ışıklarına’ birinci kere bakıyoruz.

İşte alışılmışın dışında dizaynıyla Nothing Phone’un gösterildiği görüntü:

Ünlü teknoloji YouTuber’ı Marques Brownlee bugün YouTube kanalında yeni bir görüntü yayınladı ve Nothing Phone’a birinci bakışı attı. Şimdiye kadar yalnızca birtakım manzaralar ve kısa görüntüler gördük, Marques’in görüntüsüyle birlikte telefona düzgünce bakabiliyoruz.

Daha evvel söylendiği üzere Nothing Phone, çift kamera tasarımı ve düz metal kenarlara sahip olmasıyla iPhone 12 yahut 13’e çok benziyor. Ön tarafta da günümüz piyasasında sıklıkla gördüğümüz orta büyüklükte çerçeveler var, lakin selfie kamerası için iPhone’un çentiği üzere bir çentik yerine bir delik var.

Tabii ki dizayndaki en değerli fark, aygıtın “şeffaf” dizaynının birden fazla aygıta kıyasla çok eşsiz bir görünüm kazandırdığı art tarafıdır. Şeffaf art kapak, camın altında hem tasarımı öne çıkarmanın bir yolu olarak hem de birkaç fonksiyona hizmet eden ışıklara sahip özel bir “glif” dizaynına sahiptir.

Sadece havalı görünmenin yanı sıra Nothing Phone’daki ışıkların yapabileceği birtakım gerçek fonksiyonlar de mevcut. Örneğin telefonun art ışıkları; bildirimleri göstermek için yanar, aykırı kablosuz şarjı kullandığınızda yanar, kablolu şarj sürecinin dolum süreci (göstermek için telefonu sallamanız gerek), kameralar için dolgu ışığı, görüntü kaydederken yanıp sönen kırmızı ışık ve dahili olarak yanıp sönen ışıklı zil sesleri.

Siz Nothing Phone hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.