New York yetkililerinden, stabilcoin yönetimi için yeni hamle!

0 8

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, kripto piyasası Terra ( LUNA ) ekosistem çöküşünden kurtulurken, stabilcoinlerin ihracı ve idaresi ile ilgili yönergeleri yayınlayan en son kurum oldu.

New York yetkililerinden, stablecoin idaresi için yeni hamle!

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, bir basın açıklamasında, BitLicense müsaadesi kapsamında eyaletteki lisanslı kripto para ünitesi firmalarını etkileyecek üç ana yönergeyi özetledi.

Yönergelere nazaran; firmaların, rezervin piyasa pahasının en az tüm ödenmemiş ünitelerin nominal bedeline eşit olduğu durumlarda, sabit paraların büsbütün rezerv varlıklar tarafından desteklenmesini sağlamaları gerekmektedir.

Olası stablecoin düzenlemeleri

Tüm stabilcoin sağlayıcıları ayrıyeten ABD’de faaliyet gösteren bir Yeminli Mali Müşavir tarafından aylık bağımsız kontrole açık olmalıdır.

Bakanlık, yeni yönergelerin sadece dolar tarafından desteklenen stabilcoin’ler için geçerli olduğunu ekledi. Bununla birlikte, öbür stabilcoinler, “böyle farklı ihtiyaçların açık ve bariz bir formda açıklanmasını” gerektirebilir. Ayrıyeten bahis ile ilgili şu tabirlere yer verildi;

“DFS, stablecoin piyasasındaki ve sanal para ünitesi alanındaki son olaylar ışığında New York Eyaleti tarafından düzenlenen sanal para ünitesi kuruluşlarıyla yakın temas halinde. Sanal para ünitesi sanayisinin ne kadar süratli geliştiği göz önüne alındığında, DFS sanayiye ayak uydurmak için mevcut tüm düzenleyici araçları kullanıyor”

Bununla birlikte, genel stablecoin düzenlemesinin, Wyoming senatörü Cynthia Lummis tarafından Kongre’ye sunulan birinci ABD kripto para yasasında ana çizgileriyle belirtilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.