Netflix Geeked Haftasında Duyurulan Oyunlar

0 3

Dünyanın en tanınan sinema ve dizi platformlarının başında yer alan Netflix’in düzenlediği Geeked Haftası etkinliği geçtiğimiz pazartesi başlamış, dün sona ermişti. Bu aktiflik boyunca birçok yeni imalden fragmanlar ve yeni bilgiler paylaşılmıştı.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan platform geçtiğimiz aylarda mobil oyun sektörüne girerek tüm dünyada yankı uyandırmıştı. Geeked Haftası aktifliğiyle de Netflix’in oyun hizmetine bu yıl gelecek birtakım oyunlar duyuruldu. Halihazırda 22 oyunu servisinde bulunduran platform, yıl sonuna kadar bu sayıyı 50’ye çıkarmayı planladığını söz etti. Bunun akabinde da ‘The Queen’s Gambit’, ‘La Casa De Papel’ üzere tanınan üretimlerden esinlenilen yeni oyunlar duyuruldu. Gelin Netflix’in oyun duyurularına bir arada bakalım.

The Queen’s Gambit temalı satranç oyunu

Netflix, tanınan devir dizisi The Queen’s Gambit’ten esinlenen The Queen’s Gambit: Chess isimli br oyun çıkaracağını açıkladı. 2022 yılı içinde çıkması beklenen oyunla kullanıcıların, satranç dersleri alabileceği ve arkadaşlarıyla rekabet edebileceği aktarıldı. Oyunun Birleşik Krallık merkezli Ripstone tarafından geliştirildiğini de ekleyelim.

Shadow and Bone: Destines

Açıklamalara nazaran platformun fantastik çeşidindeki tanınan dizisi Shadow and Bone’dan (Gölge ve Kemik) esinlenen bir oyunu çıkacak. Shadow and Bone: Destines isimli RPG tipindeki üretimle birlikte kullanıcıların en sevdiği karakterleri oyunda kullanabilecekleri ve Grishaverse dünyasını dolaşabilecekleri aktarıldı. Ayrıyeten Almanya merkezli Chimera tarafından geliştirilen ve yakın vakitte piyasaya sürülecek üretimde, oyuncuların seyahatlerinin gidişatını etkileyecek kararlar vereceği de aktarıldı.

Reality gösteri Too Hot to Handle’ın da oyunu geliyor

Netflix, tanınan reality gösteri Too Hot to Handle’ın da birebir isimli bir oyununun çıkacağını açıkladı. Yakın vakitte piyasaya sürülmesi beklenen üretimin Hırvatistan merkezli Nanobit tarafından geliştirildiği aktarıldı.

La Casa De Papel’in de oyunu geliyor

Dev platform, ülkemizde de epeyce tanınan olan cürüm dizisi La Casa De Papel’in de yeni bir taşınabilir oyununun geleceğini duyurdu. Açıklamalara nazaran yakında çıkması beklenen oyunda kullanıcılar, Monaco’daki bir milyarderin kumarhanesini soymaya çalışacak. Üretimin Kolombiyalı şirket Killasoft tarafından geliştirildiği de açıklamalar ortasında yer aldı.

Lucky Luna

Netflix, Lucky Luna isimli bir oyun da çıkaracağını açıkladı. Oyuncuların efsanevi tapınaklarda ve zindanların derinliklerine gezinmesini sağlayacak üretimin Kanadalı şirket Snowman tarafından geliştirildiği aktarıldı.

Desta: The Memories Between

Desta: The Memories Between isimli bir oyun da platforma geliyor. Kullanıcıların bir top oyunu aracılığıyla trajik aile olaylarının ve bozuk alakaların üstesinden gelmesini gerektirecek üretimin, bu yıl içinde çıkacağı ve Birleşik Krallık merkezli Ustwo Games tarafından geliştirildiği açıklandı.

Poinpy

Dev platform, ayrıyeten Poinpy isimli bir oyunu da hizmetine ekleyecek. Dün eklendiği belirtilen üretimde, oyuncuların üst zıplayarak ekranın altında bulunan mavi bir canavarı beslemesi gerekecek. Açıklamalara nazaran ne kadar yükseğe çıkılırsa oyun o kadar zorlaşacak. Oyunun Japonya merkezli Orijo Fumoto tarafından geliştirildiğini belirtelim.

İklim krizine odaklanan oyun: Terra Nil

Netflix’in çıkaracağı bir öteki oyun ise Terra Nil. Açıklamalara nazaran bu üretim, iklim krizine odaklanacak ve strateji çeşidinde olacak. Kullanıcıların yerleri ekolojik bir cennete dönüştüreceği belirtilen Terra Nil’in, Güney Afrika merkezli Free Lives tarafından geliştirildiği söz edildi.

Reigns: Three Kingdom

Hizmete eklenen bir öteki oyun ise Çin’de kaleme alınan The Romance of the Three Kingdoms’tan esinlenen Reigns: Three Kingdom. Çin Han Hanedanı’nın son yıllarına odaklanacak oyunun Birleşik Krallık merkezli Nerial Limited tarafından geliştirildiği tabir edildi.

Wild Things: Animal Adventures

Netflix, bu yıl oyuncuların şirin hayvanları kurtaracağı Wild Things: Animal Adventures isimli bir oyun da çıkaracak. Üretimin, ABD merkezli Jam City tarafından geliştirildiği söz ediliyor.

Raji: Ancient Epic

Dev şirket ayrıyeten, Raji: Ancient Epic isimli oyunun da servisine ekleneceğini duyurdu. Macera çeşidindeki bu oyun, Hindistan merkezli Nodding Head tarafından geliştirildi.

Spiritfarer

Son olarak Netflix, Spiritfarer isimli bir oyunun da ekleneceğini söz etti. Bu yıl içinde platforma gelmesi beklenen üretimin Kanada merkezli Thunder Lotus Games tarafından geliştirildiği aktarıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.