Netflix abarttı! Artık bu işlemden bile para alacak

0 3

Netflix şu anda belirli pazarlarda şifrelerini tek bir hesapta paylaşan birden fazla haneyi çökertiyor. Yayın akışı devi son dönemlerde ciddi anlamda abone kaybettiğini ve zararda olduğunu duyurmuştu. Şirket şimdi bu durumun önüne geçmek için bazı önlemler alacak.

Netflix abarttı! Artık bu işlemden bile para alacak

Ücretli abonelerde düşüş gösteren ve stokları %35 oranında değer kaybetmesine neden olan son mali raporunun ardından şirket bazı değişiklikler getiriyor. Netflix’e göre, yaklaşık 100 milyon hane şifrelerini başkalarıyla paylaşıyor. Bu da şirketin gelirlerinin düşmesine neden oluyor. Netflix bu çeyrekte ücretli abonelerdeki düşüşün temel nedeninin insanların başkaları ile şifrelerini paylaşmaları olduğuna inanıyor. Tahminlerine göre yaklaşık 200.000 kullanıcı platformdan ayrıldı veya şifre paylaşım hesaplarından birine katılmaya karar verdi.

Şirket şimdi şifrelerini paylaşan hesapları keşfetmek için elinden geleni yapmaya başladı. Akış hizmeti kesinlikle hizmet şartlarını sistematik olarak ihlal edenleri yıkmaya çalışacak. Platformun önümüzdeki çeyrekte yaklaşık 2 milyon ücretli abone kaybedeceği, ancak abone büyümesinin 2022’nin ikinci yarısında devam edeceği tahmin ediliyor.

Bu nedenle yayın akışı devi artık şifre paylaşımına dahi ücretli abonelik oluşturabilir. Aynı hanedeki insanların dahi belirli bir miktar ödemesi söz konusu olabilir. Şirket özellikle Rusya’da hizmetini yasakladıktan sonra çok zarara uğradıklarını duyurdu. Bu nedenle hizmet yakında reklamlı bir abonelik de başlatacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.