‘Ne Kötü Telefondu ya!’ Dediğimiz Akıllı Telefon Modelleri

0 4

Akıllı telefon pazarında şirketlerin özgün olma eforu içinde yeni şeyler denediklerini görüyoruz. Bu hem rekabeti alevlendiriyor hem de kullanıcıların vakit içinde daha gelişmiş özelliklere erişimini mümkün kılıyor. Bilhassa bölümde yerini belirli eden dev şirketlerin bu mevzuda öncü olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat her eforun eseri maalesef müspet bir sona ulaşamıyor. Üretim basamağında fonksiyonel görünen birtakım özellikler kullanıcı tarafında karşılık bulamıyor ve sonuç olarak hem şirket maddi ve manevi olarak ziyan ediyor hem de kullanıcılar kelam konusu beğenilmeyen özelliği sunan aygıtları makus olarak hatırlıyor. Artık bu aygıtlardan kimilerine birlikte bakalım.

Samsung’un Çok Sevilen Note serisi, Galaxy Note 7 ile acılı bir darbe aldı. Kullanıcılar, bu modellerin patladığına o kadar çok şahit oldu ki sonrasında donanım özelliklerine bakma gereği bile duymadılar:

Samsung Galaxy Grand modeli, çok argümanlı bir aygıt olmamış olsa da kutusundan çıktığı üzere arayüzde takılmalarla karşı karşıya bırakması, kullanıcıların aygıtı berbat hatırlamasına sebep oldu. Ancak bunun, çıktığı periyotta tıpkı marka aygıtların genelinde görüldüğünü unutmamak gerek

En son Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleri elbet başarılı modeller ve bu sebeple de epey düzgün hatırlanacaklar. Ancak birinci jenerasyon için birebirini söyleyemeyeceğiz:

LG, çıkardığı birçok modelde kullanıcıları ikiye ayırdı. G3 için teoride iyi denilse de kronik sıkıntılar yüzünden kullanıcıları fazlaca üzmüştü:

LG G4 modeli G3’ün üzerine epey fazla koymuş, ekranı ve kamerasıyla kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Ancak kimi modellerde kesimlerin birbirine ahengi ve G3’den gelip devam eden kronik problemler, bu modelin de çoğunluk tarafından berbat hatırlanmasına sebep oldu. İki modelin en büyük ortak sorunu ‘anakart’ yanmasıydı.

Kullanıcılar LG’nin birçok farklı şey deneme fikrine daima sıcak baktı. Ama tıpkı vakitte G5 modeli, bu kullanıcılar için denenen şeylerin başarısız bir birleşimi olarak akıllarda kaldı.

Pek de sevilmeyen gereç kalitesi ve Touch ID’den yoksun kalmasıyla Apple’ın birinci ve son ucuza iPhone satma denemesi olarak tarihe geçen iPhone 5C:

Hâlâ iPhone 6 ailesini kullananların olduğunu biliyoruz ve dayanıklılığı bizleri bile şaşırtıyor. Ancak maalesef telefonların bükülme sorunu, birden fazla kullanıcıyı bıktırmıştı. En önemli bu sebeple, eski model Apple telefon almayı düşünenler, bakmaya iPhone 7’den başlıyor.

Windows işletim sistemli Lumia modellerinin, yeni kullanıcıların arayüze alışırken çektiği zorluklar nedeniyle makus hatırlandığını düşünürüz. Lakin bundan çok daha kritik olan ‘uygulama eksiği‘ sorunu asıl sebepti diyebiliriz.

NOKIA 5800 XpressMusic modeli, arayüzündeki ve dokunmatiğindeki düşüncelerle kullanıcılardan fazlaca şikayet toplamıştı. Üzerinde hâlâ tartışmalar dönüyor olsa da bir kuşağı adeta delirten bir model olduğu kesin

Listemizdeki modellerin herkes tarafından berbat bilinmediğini belirtelim. Ek olarak bahsettiğimiz sorunları herkesin görmediği de bir gerçek. Sizin bu aygıtlar hakkındaki kanılarınız neler? Varsa hatırladığınız makus telefonlarla birlikte, fikirlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.