Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammını açıkladı!

0 7

Milyonların gözü kulağı taban fiyata yapılacak olan Temmuz orta artırımına odaklanmıştı. Bu kapsamda tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına odaklanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya’nın başşehri Madrid’de gerçekleştirilen NATO Başkanlar Tepesi dönüşü gazetecilere mevzuyla ilgili kıymetli açıklamalar yaptı. BU sırada Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün ikinci kere toplandı. Milyonlarca çalışan, minimum fiyata yapılacak ek artırımın ne kadar olacağını merak ediyordu.

Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan taban fiyat artırımını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid dönüşü yaptığı açıklamada: “Asgari Fiyat Tespit Komitesi çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir formda bitirirler. Biliyorum ki Minimum Fiyat Tespit Kurulu en ülkü seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi personellerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme kelamımız, kararlığımız var. Kaidelere nazaran ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullanmıştı. Minimum fiyatta yapılacak orta artırımın 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olması için gereken yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Akabinde yalnızca Erdoğan’ın açıklamalarını beklemek kalmıştı. Artık ise beklenen açıklama gerçekleşti.

Bu kapsamda açıklamalarına devam eden Erdoğan merakla beklenen minimum fiyata yönelik açıklamasını da yaptı. Buna nazaran yeni taban fiyata yüzde 25 oranında artış yapılarak 5500 TL’ye yükseltildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.