Motorola, Yeni Bir Katlanabilir Telefon Geliştiriyor

0 3

Geçmişte en çok ürettiği tuşlu katlanabilir telefonlarıyla tanıdığımız ünlü telefon üreticisi Motorola, yeni bir habere nazaran piyasaya bir katlanabilir telefon daha çıkartacak. Motorola’nın bu akıllı telefonu klasik üstten aşağıya katlanan bir ekrana sahip olacak.

Aslına bakarsanız üstten aşağıya katlanan ekranlı akıllı telefonlar bir müddettir piyasada varlar. Bunu daha evvel TCL ve Oppo üzere markalar denedi lakin başarılı bir sonuç elde edemedi. Hatta LG de geçtiğimiz sene bunu denemişti lakin şirket daha sonra akıllı telefon işini tam kapatmıştı.

Motorola’nın yeni akıllı telefonunun kod ismi ‘Felix’

Alışılmış ki bu işin üstatlarından biri olan Motorola bu türlü bir şey duyurunca beklenti yüksek oluyor. Her ne kadar şu an için aygıta dair bir telefon ya da bilgi bulunmasa da daha evvel gördüğümüz birebir model aygıtlardan farklı bir şeyin karşımıza çıkacağı aşikar.

Motorola “Felix”, görünüşe nazaran varsayılan olarak daha kompakt bir boyutta olacak lakin ekranı “üçte bir” daha uzun yapan katlanabilir bir modele sahip olacak. Yani aygıt, Galaxy Z Flip 3 dizaynına benzeri bir biçimde hareket edebilir.

Motorola Felix’in ne vakit geleceği muhakkak değil lakin mevcut test kademeleri, aygıtın resmi bir lansmandan en az bir yıl uzakta olduğunu gösteriyor. Motorola ayrıyeten, yakında piyasaya sürülecek olan “Maven”den farklı olarak Razr serisinde “Juno” olarak bilinen öbür bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.