Motorola Moto X30 Pro akıllı telefon sektörünü kökünden sallayabilir

0 5

Motorola’nun üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi Moto X30 Pro, sahip olduğu teknik özellikleriyle Motorola’nın uzun vakittir beklediği o telefon modeli olabilir. Bugüne kadar birçok farklı akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkan efsane isim, şimdi istediği şekilde ses getirecek bir akıllı telefon geliştirmeyi başaramadı. Bununla birlikte Lenovo bünyesine dahil olduktan sonra daha kıymetli işlerin altına imza atmayı başaran Motorola için, Moto X30 bir cins dönüm noktası olabilir.

Yeni akıllı telefonun en değerli özelliği kuşkusuz art yüzeyinde bulunan ve Samsung tarafından geliştirilen 200MP ISOCELL HP1 kamerası. Bu yüksek özellikli kamerayı kullanacak birinci akıllı telefon olan Motorola Moto X30 Pro, kamerasının haricinde daha pek çok kıymetli özelliği de bünyesinde bulunduruyor.

Motorola Moto X30 Pro akıllı telefon dalını kökünden sallayabilir

Motorola’nın yeni amiral gemisi hakkında bugüne kadar çıkan savları derleyecek olursak, evvela telefonun 6,73 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde 144Hz P-OLED ekranla geleceğini biliyoruz. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan X30 Pro’da 12GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar da dahili depolama alanı takviyesi bulunacak.

Arka yüzeyde yer alan 200MP’lik ana kamerasını 50MP ultra geniş açı ve 12MP telefoto kameralarıyla tamamlayacak olan telefonun ön yüzeyindeki 60MP’lik selfie kamerası ise yeniden hudutları zorlayacak cinsten.

Elektriksel gücünü 4.500mAh’lık bataryasından alması beklenen Motorola Moto X30 Pro’da birebir vakitte 125W süratli şarj özelliği de bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.