Motorola kamera işini fazla abarttı

0 3

Motorola uzun bir duraklama devrinin akabinde akıllı telefon dünyasında tekrar yükseliş çağına geçti. 2021 yılını son derece verimli bir halde geçiren Çin menşeili teknoloji devi, 2022 yılında da hiç sürat kesmeden üretimlerine devam ediyor.

Lenovo bünyesine katıldıktan sonra birinci yılları ısınma çeşitleri olarak geçiren Motorola, şimdilerde ise amiral gemisi akıllı telefonlar seviyesinde bile rakipleriyle gayret edebilecek yeni aygıtları piyasaya sürebilmenin haklı gururunu yaşıyor. Motorola’nın üzerinde çalıştığı ve global piyasada Motorola Frontier, Çin’de ise Motorola Moto X30 ismiyle satışa sunulacak olan yeni amiral gemisi modelinin, bu ay içerisinde resmen tanıtılması bekleniyor.

Motorola kamera işini fazla abarttı

Yeni aygıtın tanıtım tarihi yaklaştıkça, bu telefona olan ilgiyi de arttırmak isteyen Lenovo, orta sıra telefon hakkında kıymetli bilgiler paylaşmayı da ihmal etmiyor. Çinli şirketten gelen son açıklamada, Motorola Moto X30’da 1/1.22 inçlik bir sensörün kullanılacağı duyuruldu.

Bu bilgi Motorola’nın ana kamera klasmanında düzey atladığını göstermesi açısından sevinçle karşılanırken, şirketin rakiplerinden biri olan Xiaomi’nin daha geçtiğimiz gün 1 inçlik sensöre sahip Xiaomi 12S Ultra’yı tanıttığı düşünüldüğünde ise üzücü olarak nitelendirildi.

Bununla birlikte Lenovo, ortadaki farkı 3 çeşit odak uzaklığı kullanan kameralarıyla kapatmayı planlıyor. Üstelik bunu yaparken de dünyanın birinci 200MP’lik kamerasına sahip olacak olmanın garantisini yaşayacağını da hatırlatalım. Bakalım Motorola uzun yıllar sonra birinci sefer bu kadar savlı olduğu amiral gemisi klasmanında, nasıl bir performans sergileyecek?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.