Motorola Edge X30 Pro, zamlı fiyatına rağmen hala ucuz kalabilir

0 11

Motorola için yılın en kıymetli günlerinden biri hayli yaklaştı. 2 Ağustos günü düzenleyeceği tertiple hem Edge X30 Pro’yu hem de Razr 2022’yi (ya da öteki ismiyle Razr 3’ü) tanıtacak olan şirket, her iki akıllı telefon modelinden de son derece umutlu. Bilhassa geçtiğimiz gün ortaya çıkan Geekbench performansıyla adeta parmak ısırtan Motorola Edge X30 Pro, Çin menşeili şirket için bir dönüm noktası olabilir. Tabi yanlışsız bir fiyat politikasıyla!

Lenovo’nun Çin’deki akıllı telefonlardan sorumlu lideri Chen Jin, yakın vakitte tanıtılarak piyasaya sürülecek olan Edge X30 Pro modelinin Aralık ayında satışa sunulan Edge X30’dan daha kıymetli olacağını söyledi. Aslında bu şaşırtan bir haber değil. Bilhassa de Pro modelinde devasa 200MP’lik kameranın ve problemsiz Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin bulunduğu göz önüne alındığında, selefinde olmayan bu özelliklerin Pro modeline harici maliyet yüklediği açık.

Motorola Edge X30 Pro, artırımlı fiyatına karşın hala ucuz kalabilir

Bununla birlikte ortalıkta dolaşan artırım oranı ise %30. Aralık ayında satışa sunulan Motorola Edge X30 modelinin başlangıç fiyatının 444 dolar olduğu düşünüldüğünde, şayet bu artırım oranı doğruysa Edge X30 Pro modeli yaklaşık 580 dolar civarı bir fiyattan satışa sunulacak demektir. Tabi hem bu fiyatın hem de bu modelin Çin’e özel olduğunu hatırlatalım.

Ortalıkta dolaşan söylentilere nazaran Lenovo, Motorola X30 Pro modelini global piyasada Motorola Edge 30 Ultra olarak tekrar markalayacak ve bu aygıta birkaç ufak yeni özellik ekleyecek. Tabi bu durumda telefonun fiyatının artacağını da bir kere daha hatırlatalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.