Motorine yeni bir zam daha geldi!

0 7

Motorine gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Her gün gelen artırımların akabinde motorin fiyatlarında tekrar bir artış yaşandı. Dün sabah prestijiyle artırım gelen motorine 16 Haziran’ı 17 Haziran’a bağlayan gece bir artırım daha yapıldı.
Araç sahipleri üzecek haberlere ne yazık ki bir yenisi daha eklendi. Motorine gelen üst üste artırımların akabinde bir artırım daha geldi.

Dün sabah 1,27 TL zamlanan motorin, bu geceden geçerli olmak üzere 80 kuruş daha zamlandı. Son artırım ile birlikte motorinin litre başına fiyatı 30 TL’nin üzerine çıktı diyebiliriz.

Motorine yeni bir artırım daha geldi!

Depo başına 103 TL civarında artırım geldi diyebiliriz. Ayrıyeten motorin fiyatının 30 TL’yi aşması da ziyadesiyle reaksiyon topladı. Brent petroldeki artış ve döviz kurlarındaki yükseliş hayatı daha da değerli hale getirmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırımı kararı ile dolar kurundaki artış son sürat devam ediyor. Bu da akaryakıttan tutun her şeye artırım gelmesi manasına geliyor.

Motorin fiyatının artması hepimizi ilgilendiryor. Nakliyenin motorin kullanan araçlar ile yürüyor olması, motorin artırımlarının yediğimiz ekmekten içtiğimiz suya kadar ‘zam’ olarak yansımasıyla karşımıza çıkıyor. İşte yeni fiyatlar:

İstanbul: 29.92 TL
Ankara: 30.04 TL
İzmir: 30.05 TL

Siz bu artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.