Motorine nazar değdi: Dün indirim bugün zam!

0 7

Ülkemizdeki yakıt fiyatları son devirlerde bir epey artmıştı. Artan döviz kuruna Rusya – Ukrayna ortasındaki savaşın da eklenmesi, fiyatların birden iki katına çıkması ile sonuçlandı. Tüketicilerin bu husustaki şikayetlerini pahalandıran hükümet kanadı ise yakıt fiyatlarında kademeli indirimler için kolları sıvamıştı. Hatta daha dün motorin fiyatlarında 2 lira 9 kuruşluk bir indirim bile yapıldı. Lakin yakıt fiyatlarındaki bu bahar havası maalesef ki çok uzun sürmedi. Dala yakın kaynaklardan edinilen bilgilere nazaran motorine bu gece yeni bir artırım yapılacak.

Motorine nazar değdi: Dün indirim bugün zam!

Ortaya çıkan ayrıntılara nazaran motorin bu gece yarısından itibaren 81 kuruşluk yeni bir artırım alacak. Pompa fiyatlarına yansıyacak bu artırımın akabinde ortalama motorin fiyatları İstanbul’da 25,37 TL’ye, Ankara ve İzmir’de ise 25,48 TL’ye yükselecek. Akaryakıt ve LPG tarafında rastgele bir fiyat değişiminin olması beklenmezken ilerleyen günlerde bu yakıt tiplerinde de hareketliliklerin olabileceği gelen bilgiler ortasında.

Daha dün indirim müjdesini aldığımız motorinin bugün zamlanması hakikaten de farklı bir durum. Her ne kadar bu kesimde oluşan fiyatların brent petrol fiyatları ve döviz kuruna endeksli olduğunu bilsek de iki gün içerisinde yaşanan değişimler tüketicileri şaşkına çevirmiş durumda. Bakalım ilerleyen günlerde Türkiye’deki akaryakıt ve motorin fiyatları nereye yanlışsız gidecek? Bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.