Motorine dev zam geliyor! Fiyatlar artık ateş edecek

0 2

Uzun müddettir akaryakıt fiyatlarında önemli bir artış kelam konusu. Rusya Ukrayna savaşı ve enflasyondaki artışlar derken akaryakıt fiyatlarındaki artışın önüne geçilemiyor. Ne yazık ki her gün yeni bir akaryakıt zammı haberi geliyor. Artık ise bu dev artırım haberlerinden birine bir yenisi daha eklendi.

Sektörden gelen kaynaklara nazaran bu gece yarısından itibaren motorinde dev vir artırım bekleniyor. Kaynaklara nazaran motorin 2.60 kuruş zamlanacak. İstanbul’da motorinin litresi 27,84 TL’den 30,44 TL’ye yükselecek. Motorin Ankara’da 30,55 TL’ye, Adıyaman’da 30,78 TL’ye, Hakkari’de 31,02 TL’ye çıkacak.

Motorine dev artırım geliyor! Fiyatlar artık ateş edecek

Motorinin fiyatına gelen artış başka her şeyde de maliyetlerde artış olarak kendini gösterecek. Bu yeni artırımlarla fiyatlar kimi yerlerde artık 30 TL’nin bile üstüne çıkıyor. Maliyetlerdeki bu artış ve enflasyon üzere sebepler artık araç sahiplerinin araçlarına binmeden evvel bir kaç sefer düşünmesine sebebiyet verebilir.

İşin makûs yanı ise bu artışların daha ne kadar süreceğinin kestirilememesi. Artan fiyatlarla birlikte tüm araç sahipleri sıkıntı vakitler yaşamaya devam edecek. ABD’de de enflasyonun artması ve Merkez Bankası’nın faiz artırımı ile dolardaki baskı da ziyadesiyle arttı. Bu da doların yükselmesine ve petrol fiyatlarının da artmasına sebebiyet veriyor. Siz bu yeni artırımlarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.