Motorine bir zam daha geldi!

0 4

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili artırım haberlerinin gerisi ardı ne yazık ki kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde 2 TL civarında gelen artırım aslında şok tesiri yaratmışken artık bir gelişme daha yaşandı. Artan dolar kuru ve enflasyon sebebiyle akaryakıta tekrar artırım geldi. Bu sefer motorin zamlandı.

Geçtiğimiz hafta akaryakıt ve motorine, 2 hafta evvel de akaryakıt ve LPG’ye gelen artırımların akabinde artık yeni bir artırım haberi daha geldi. Küresel pazarda brent petrolün fiyatının artması ve dövizdeki yükselişler ne yazık ki direkt olarak akaryakıt fiyatlarını olumsuz açıdan etkiliyor.

Motorine bir artırım daha geldi!

Sürekli olarak duyduğumuz artırım haberlerine ne yazık ki birisi daha eklendi. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorinin pompa fiyatı litre başına 1,95 TL daha arttı. Motorin fiyatlarının artmasının akabinde fiyatlar şu biçimde değişti:

İstanbul Motorin: 27,89 TL. Ankara Motorin: 28,01 TL. İzmir Motorin, 28,01 TL oldu. Yapılan artırımların akabinde artık litre fiyatı 30 TL’ye dayandı diyebiliriz. Hal bu türlü olunca da araç sahiplerini epey şiddetli bir süreç bekliyor. Çünkü artan enflasyon hiperenflasyona dönüşüyor. Küresel manada yaşanan maliyet sorunları ve Rusya Ukrayna savaşının da tesiriyle olağan fiyatları daha uzun bir müddet göremeyebiliriz. Siz bu artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi kesinlikle belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.