Minecraft NFT modeline çok da sıcak bakmıyor

0 4

Geliştirici yaptığı açıklamada “Minecraft oyuncularının inançlı ve kapsayıcı bir tecrübeye sahip olmalarını sağlamak için, blockchain teknolojilerinin Minecraft sunucu uygulamalarımıza entegre edilmesine müsaade verilemez ve dünyalar, şahsî öğeler yahut öbür modlar dahil olmak üzere rastgele bir oyun içi içerikle bağlı NFT’ler oluşturmak için kullanılamaz” dedi. Yani yakında oyunun kurallarının buna nazaran güncellenmesini bekleyebiliriz.

Minecraft, insanların kendi yarattıklarını oburlarının kullanması için satabilecekleri bir pazara sahip. Mojang, birtakım şirketlerin yakın vakitte oyuna bağlı NFT’ler sunmaya başladığını belirtiyor. İnsanların satın alabileceği Minecraft dış görünüm paketleri ve dünya evraklarıyla bağlı birtakım NFT’ler bulunuyor. Stüdyo, oyuncuların oyun içinde yahut öbür bir yerde tamamlanan etkinlikler için Minecraft NFT kazanmalarının mümkün olabileceğini söyledi. Lakin Mojang bunların hiçbirini onaylamıyor:

Minecraft NFT modeline çok da sıcak bakmıyor

“NFT’lerin ve başka blok zinciri teknolojilerinin bu kullanımlarının her biri, Minecraft’ın yaratıcı dahil etme ve birlikte oynama kıymetleriyle uyuşmayan kıtlık ve dışlamaya dayalı dijital mülkiyet yaratır. NFT’ler tüm topluluğumuzu kapsamaz ve sahip olunan ve olmayanların bir senaryosunu oluşturur.”

Minecraft sunucu sahiplerinin erişim için fiyat almasına müsaade verilirken, Mojang kuralların herkesi için tıpkı fonksiyonelliğe sahip olması gerektiğini ve içeriğe herkesin erişebilmesi gerektiğini belirtiyor. Lakin Mojang tekrar de blok zincirini büsbütün reddetmiyor. Stüdyo, “oyunda daha inançlı tecrübelere yahut öteki pratik ve kapsayıcı uygulamalara müsaade verip vermeyeceğini belirlemek için” teknolojinin gelişimini izleyeceğini söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.