Microsoft Yeni İnternet Sitesi Oluşturma Platformunu Tanıttı

0 4

Microsoft, Power Pages ismi verilen ve iş kullanıcılarını hedefleyen yeni bir kolay düzey kodlu internet sitesi oluşturma platformu yayınladı. Aslında daha evvel bu platform, Power Apps platformunda kullanıcıların Android, iOS ve Windows üzerinde çalışan taşınabilir uygulamalar oluşturmasını sağlayan bir özellik olarak mevcuttu.

Lakin Microsoft, geliştiricilerin masaüstü ve taşınabilir için internet siteleri tasarlamasını, yönetmesini ve yayınlamasını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için Power Pages’i bağımsız bir platform olarak piyasaya sürmeye karar verdi. Pekala nedir bu Power Pages? Gelin bir göz atalım.

Power Pages internet sitesi oluşturucu nedir?

Yeni kendi başına bir platform olan Power Pages, internet sitesi oluşturmanıza yarayan bir dizi yeni özellik ve yardımcı program sunuyor. Yeni tasarlanan platformun birtakım özellikleri ve sunduğu araçlar ortasında web geliştiricilerinin iş web sitelerini ve site tasarımcılarının kullanması için şablonları önizleyebileceği, tasarlayabileceği ve yayınlayabileceği bir tasarım stüdyosu bulunuyor.

Platformda ayrıyeten web sitesi tasarımcılarına ve geliştiricilerine iş ihtiyaçlarını sitelerinde uygulama konusunda yardımcı olmak için Visual Studio, GitHub ve Azure DevOps ile entegre araçları da mevcut. Microsoft, bu platformda kullanıcıların zamanlama, kayıt ve uygulama gönderimini yönetmesine imkan tanıyan demo bilgileriyle tam özellikli internet siteleri sağlayan bir şablonlar merkezi de sunuyor.

Güvenlik konusunda Microsoft, kullanıcıların erişim kontrolleri ve Azure aracılığıyla web sitesi içeriklerini ve datalarını garanti altına almalarını sağlamak için Power Pages’e idare araçları ekledi. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.