Microsoft, Outlook Lite Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

0 3

Hepimizin bildiği üzere internet kullanımının yükselmesi nedeniyle e-posta servislerinin kıymeti de gün geçtikçe artıyor. Microsoft’un mail idaresi hizmeti olan Outlook da bu mevzuda önde gelenler ortasında yer alıyor. Outlook bunun yanı sıra takvim idaresi üzere birçok farklı hususta da kullanılıyor.

Şimdi ise şirketin yeni bir Outlook uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Düşük düzeyli telefonlar için kullanılabilecek yeni uygulamaya, Microsoft’un yakın vakitte Microsoft 365 için yol haritasını güncellemesi sonucunda rastlandı.

Outlook Lite geliyor

Bilindiği üzere birçok uygulamanın, low-end olarak nitelendirilen aygıtlarda yahut yavaş internet irtibatı olan yerlerde kullanılabilen hafifleştirilmiş ‘lite’ versiyonları bulunuyor. Google Go, Facebook Lite üzere uygulamalar buna örnek olarak verilebilir. Artık de Microsoft, Outlook için bu usul bir uygulama üzerinde çalışıyor.

RAM’i düşük telefonlar üzere aygıtlar ve Android kullancıları için çıkması beklenen Outlook Lite’ın bu ay kullanıma sunulabileceği söylentiler ortasında. Yapılan açıklamalarda ise yeni uygulama “Outlook’un temel avantajlarını, süratli performansla ve daha küçük bir uygulama boyutuyla düşük aygıtlar için getiren bir Android uygulaması” olarak tanımlanıyor.

Outlook Lite’ın global olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Ayrıyeten, uygulama hakkında resmi bir açıklamanın yakın vakitte gelme ihtimalinin epeyce yüksek olduğunu da belirtmekte yarar var.

Son olarak Outlook’un ‘lite’ versiyonun hâli hazırda bulunduğunu da belirtmekte yarar var. Dr.Windows tarafından paylaşılan bir rapor, bu üslup bir uygulama Android kullanıcıları için mevcut olduğunu; fakat uygulamanın aşikâr ülkelerde kullanılabildiğini ortaya koyuyor. Yeni gelen haberler ise Microsoft’un Outlook Lite’ı daha geniş kitlelere ulaştırmayı planladığını gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.