Microsoft Edge VPN Özelliğine Kavuşuyor

0 4

Dünyanın en âlâ tarayıcıları ortasında bulunan Microsoft Edge, yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Chromium tabanlı olmasına karşın Google Chrome’dan daha fazla özelliği bulunan Edge, artık Opera’dan gördüğümüz yerleşik VPN’e kavuşuyor.

Yazılım devi Microsoft, tanınan tarayıcısı için fiyatsız VPN hizmetini ekleyecek. Güvenlik ve zımnilik için geliştirilen VPN yerleşik olarak gelecek. Ayrıyeten Microsoft’un takviye sayfasına nazaran kelam konusu özellik, “Edge Secure Network’ün bir modülü olarak sunulacak.

Microsoft Edge, VPN özelliğine kavuşuyor

Edge Secure Network’ün bir modülü olarak gelecek yerleşik VPN, Cloudfire takviyeli olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcıların sonlu pek çok siteye erişmesi mümkün olacak. Ek olarak Netflix, Hulu üzere platformlara da tekrar VPN sayesinde girerek yasaklı gösterileri takip edebileceksiniz.

Lakin Microsoft’un yerleşik VPN hizmetinde de yeniden bir sınırlama olacak. Şirket, tarayıcıda kullanılacak VPN için 1 GB sınırlama getiriyor. Kullanıcılar, hesaplarından giriş yaparak bilgilerini takip edebilecek.

Zımnilik tarafında pek çok artısı bulunan VPN, Edge kullanıcıları için sanal IP ile gezerek internette gezerken pozisyonlarının paylaşılmasının da önüne geçebilir. Şimdilik testleri yapılan yerleşik VPN, ilerleyen devirde tüm kullanıcılara sunulacaktır. Ayrıyeten kimi insider kullanıcıları için VPN hizmetinin faal olduğu da paylaşıldı. Tarayıcıya girip, Ayarlar-Daha Fazlası seçeneklerine giderek İnançlı Ağ sekmesinden yeni özelliği deneyimleyebilirsiniz. Bunun şimdilik hudutlu sayıda kullanıcıyı kapsadığını da unutmamakta yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.