Metaverse’de İlk Kez Futbol Maçı Yayınlandı

0 4

Metaverse, her geçen gün hayatımızın bir modülü oluyor. Sanal cihan olarak bilinen platformda mağazalar açılıyor, arsa satın alınıyor hatta bazen de etkinlikler düzenleniyor. Tüm bunlarla dikkatleri üzerine çeken metaverse’de, bu defa de futbol karşılaşması yayınlandı.

Dünyanın en uygun liglerinden Seria A’da oynanan Milan-Fiorentina maçı, Afrika ve Orta Doğu’daki taraftarlar için ayrıyeten metaverse’den de sunuldu. ‘’The Nemesis” isimli Metaverse’deki Seria A odasından’ yayınlanan maç, dünyada canlı olarak Metaverse’de izlenen birinci futbol karşılaşması oldu.

İtalya Ligi’ndeki maç, Metaverse’den yayınlandı

Seri A’da oynanan AC Milan-Fiorentina maçı epeyce büyük kıymete sahipti. Önderlerin çaba ettiği maç Metaverse’de yayınlanırken, izleyicilerin oyun odasında bulunan çeşitli özelliklerle de etkileşime geçmesine imkân sağlandı.

Sanal dünyada yayınlanan maçla ilgili olarak Serie A CEO’su Luigi De Siervo, “Metaverse’de bir futbol maçı yayınlayan birinci kişi olmayı seçtik, zira teknolojik yenilik sonunun Serie A üzere çağdaş bir lig için son derece kıymetli olduğuna inanıyoruz.” Tabirlerini kullanırken, “Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA), Z jenerasyonunun baskın varlığı ve yeni gelişmelere karşı özel hassaslığı nedeniyle bizim için stratejik bir alanı temsil ediyor.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İtalyan devlerinin Metaverse’de oynandığı karşılaşma için, Blockchain teknoloji firması ConsenSys ve görüntü oyun platformu The Nemesis ile iş birliği yapıldı. Yapılan bu iş birliğiyle metaverse’deki birinci futbol karşılaşması da yayınlanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.