Mac Studio Esintili ‘iPhone Studio’ Konsepti [Video]

0 0

İtalyan dizayncı Antonio De Rosa, ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. Bu çalışmasında birkaç ay evvel tanışma imkanı yakaladığımız Mac Studio ile iPhone’u birleştiren dizayncı, ortaya enteresan bir telefon tasarımı çıkardı. Antonio De Rosa, tasarladığı akıllı telefona “iPhone Studio” ismini verdi.

iPhone Studio, Mac Studio’nun delikli yapısını telefona taşıyor. Bu bağlamda telefonun çerçevesi minik deliklerle bezenmiş durumda. Bu deliklerin altında telefonu çevreleyen hoparlörler mevcut. Telefonun kamera suramı da alıştığımız çıkıntılı dizayndan bir epey uzak. Bu durum, kamera çıkıntısından hoşlanmayan tüketicilerin gönüllerinde taht kurabilir. Apple’ın bir gün bu konsept dizayna emsal iPhone üretip üretmeyeceği ise büyük bir bilinmez.

Karşınızda iPhone Studio

Telefonun başka tasarım ayrıntılarına baktığınızda hayli küçük bir çentik ve USB Type-C girişi üzere yeniliklerle karşılaşıyoruz. Öteki ayrıntılar ise iPhone 13 ile benzerlik gösteriyor. Antonio De Rosa’ya nazaran iPhone Studio; yeşil, sarı, mavi ve gümüş olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip olabilir.

Bu ortada, iPhone Studio’nun kamera kurulumuna takılmış olabilirsiniz. Lakin bir müddettir ortada dolaşan argümanlara nazaran Apple, 2023 yılı prestijiyle kamera çıkıntısını çok önemli manada küçülteceği bir dizi çalışma içerisinde. Şayet bu argümanlar yanlışsız çıkarsa, birkaç yıl içerisinde çıkıntısı olmayan iPhone modelleri ile tanışabileceğimizi söyleyebiliriz.

iPhone Studio konsepti için paylaşılan görüntü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.