Lüks saat üreticisi, satışlarını Bitcoin ile yapmaya başladı!

0 5

Kripto para üniteleri dünya çapında yaygınlaştıkça yaygınlaştı. Dünyanın en önde gelen saat üreticilerinden biri olan Breitling, bunun farkında olduğundan çoğunluğa katıldı ve dijital para ünitelerini bir ödeme hali olarak kabul etmeye başladı.

Lüks saat üreticisi, satışlarını Bitcoin ile yapmaya başladı!

Breitling, 28 Haziran’da yaptığı açıklamada, müşterilerin kol saatlerini ve kayışlarını kripto kullanarak satın almalarını sağlamak için dünyanın en büyük kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcılarından biri olan BitPay ile bir iştirake girdi.

Lüks saat üreticisinin web sitesine nazaran BitPay, Bitcoin ( BTC ), Bitcoin Cash (BCH), DogeCoin ( DOGE ), Ethereum ( ETH ), Litecoin ( LTC ), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve beş stablecoin’de yapılan ödemeleri destekliyor: Binance USD ( BUSD ), Dai (DAI), İkizler Doları (GUSD), USDP ve USD Coin ( USDC ).

Başka bir deyişle, müşteriler bu dijital para ünitelerini Breitling’in web sitesindeki rastgele bir saati satın almak için kullanabilecekler. Burada fiyatlar Endurance Pro saat için 3.300 dolar ve üst seviye Premier B21 Chronograph Tourbillion 42 Bentley için 53.560 dolar ortasında değişiyor.

Lüks saatçiler kriptoya ilgi duyuyor

Breitling’in kripto alımlarına müsaade veren birinci lüks saat üreticisi olmadığını belirtmekte yarar var. Mayıs ayı ortasında Tag Heuer’de Amerika Birleşik Devletleri web sitesinde, tüm çevrimiçi satın alımlar için kripto ödemelerinin kullanıma sunulacağını bildirdiğini bildirmişti.

Haziran ayının ortalarında, İsviçreli saat üreticisi Connected Calibre E4 akıllı saati için müşterilerin dijital sanat koleksiyonlarını doğrulanmış sahiplik ispatıyla sergilemeleri için onu değiştirilemez bir belirteç ( NFT ) görüntüleyiciye dönüştüren yeni bir özelliği de tanıtmıştı.

Son olarak, bir diğer lüks İsviçreli saat üreticisi Hublot, 21 Haziran’da müşterilerin belli kripto para üniteleriyle, yeniden BitPay aracılığıyla çevrimiçi satın alabilecekleri 200 hudutlu sayıda lüks saatin lansmanını duyurmuştu.

Özetle lüks saat üreticileri, kripto ile satış yapabilmek için adeta birbirleri ile yarışıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.