LPG’ye bir zam daha geldi!

0 3

Ülkemizde akaryakıt fiyatlarında ne yazık ki durulma yaşanmıyor. Gitgide zamlanan akaryakıt fiyatlarında artık bir artırım daha ortaya çıktı. Artan enflasyon ve Rusya-Ukrayna savaşı derken akaryakıt fiyatlarında tekrar bir artırım beklentisi mevcuttu ve bu sonuçta LPG tekrar zamlandı.

Artırım bu sefer sadece LPG için yapıldı. Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırımı kararının akabinde akaryakıt fiyatlarında artırım başlamıştı. LPG’ye gelen artırım artık kendisini akaryakıt ve motorinde de gösterdi.

LPG’ye bir artırım daha geldi!

Bugün prestijiyle LPG’ye artırım yapıldı. Bu artırım, litrede 37 kuruş olarak kayıtlara geçti. Böylece LPG, 12 liraya uygundan uyguna yaklaşmış oldu. Şu anda mevcut fiyatlar şu biçimde:

İstanbul (Avrupa): 11,82 TL
Ankara: 11,85 TL
İzmir: 11,55 TL

Mevcut fiyatlar petrol ofisinden geliyor. Önümüzdeki günlerde akaryakıt fiyatlarında karşımıza ne çıkacağı muhakkak değil. Çünkü küresel manada yaşanan krizler brent petrol üzerindeki baskıyı artırıyor. Bu da direkt olarak kendini artan akaryakıt fiyatları olarak gösteriyor. Gelen artırımların akabinde akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş reaksiyon çekmeye başladı.

Araç sahipleri artık günlük aktivitelerinde araç kullanmaya çekinir oldu. Bu sebeple yükselen akaryakıt fiyatlarında bir rahatlama yaşanması da bekleniyor. Lakin bu durumun nereye varacağı ve fiyatlarda rahatlama olup olmayacağı aşikâr değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.