Lol Singed CT(Counter), Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri

0 3

Singed’ın hayli enteresan bir karakter olduğundan bahsetmiştik. Karakterin genel mekaniği koşmak üzere konseyi. Evet, hakikaten koşmak üzerine heyeti. İşin farklı kısmı ise Singed’ın en çok yakıştığı koridorun üst koridor olması. Oyunun genel temasında Singed üzere mekaniğe sahip öteki bir karakter olmadığı için kendine has bir mekanik ile üst koridoru mesken ediniyor Singed dostumuz. Natürel ki bir karakterin değişik olması o karakterin tanınan olup oynanılabilir olması için kâfi bir sebep değil. Singed’da bu durumdan muzdarip zira kendisi pek tanınan bir karakter değil.

Tanınan olmayışının en büyük sebeplerinden bir tanesi ise grup oyununa epeyce uzak bir karakter olması. Singed o denli bir karakter ki kendi başınıza üst koridor da rahat rahat takılabiliyorsunuz. Ama bu mühlet zarfında oyunun geri kalanından bir müddet bağımsız oluyorsunuz. Singed’ı seven ve oynayan pek çok insan olsa da, oyunun geri kalanına kıyasla biraz azınlıkta oldukları söylenebilir. Tekrar de kendine has mekanikleri karakteri katiyen enteresan kılıyor. Meczup dostumuzdan kısaca bahsettiğimizde nazaran artık Singed’ın CT’lerine, yeteneklerine, güçlü ve zayıf özelliklerine geçebiliriz.

Singed CT, özellikleri, oynanış ipuçları:

Singed CT’leri: Singed’a karşı güçlü olan counterları
Singed’ın tüm yetenekleri
Singed’ın güçlü ve zayıf özellikleri
Singed’ın güçlü özellikleri
Singed’ın zayıf özellikleri
LoL’de Singed nasıl oynanır?
Singed’a karşı nasıl oynanır, Singed nasıl yenilir?

Singed CT’leri: Singed’a karşı güçlü olan counterları

 • Urgot
 • Yasuo
 • Tarafa
 • Gangplank
 • Poppy

Singed hakikaten koşma konusunda yetenekleri bir karakter. Bilhassa Singed oyuncuları Proxy dediğimiz rakibin kulesinin gerisindeki minyonları temizleme taktiğinden hayli hoşlanıyorlar. Singed oyuncuları ekseriyetle farm yapmayı sevdikleri için 1e’1 savaşlarda ziyadesiyle güçlü olan karakterler Singed’a zorluk çıkartabiliyor. Yasuo, İstikamete üzere erken safhası güçlü yahut Urgot üzere kitle denetime baş tutabilen karakterler Singed için bir oldukça güç olsa da rakibin sizi kovalamasını sağladığınız sürece işiniz düşündüğünüzden daha kolay olacaktır. Ama rakibin sizi kovalamadığı takdirlerde bilhassa erken oyunda baş başa savaşlara girmeyi pek tavsiye etmiyoruz.

Zaun’un kaçık bilim adamı Singed’ın tüm yetenekleri:

 • Pasif / Akışkan Zehir: Singed yakınındaki şampiyonlardan sürat alarak onları geçerken anlık bir hareket suratı artışı kazanır.
 • Q / Zehirli İz: Singed’ın ardında bıraktığı zehir bulutu, içinde kalan rakiplere hasar verir.
 • W / Kuvvetli Zamk: Yere bir şişe kuvvetli zamk atarak üstünden geçen rakiplerin yavaşlamasını ve yere saplanmasını sağlar.
 • E / Tut savur: Maksat üniteye hasar vererek, onu kaldırıp Singed’in gerisine savurur. Singed’in savurduğu amaç Kuvvetli Zamk’ın üstüne inerse yere sabitlenir.
 • R / Meczupluk İksiri: Singed’in içtiği güçlü kimyasal karışım, çatışma niteliklerinin artmasını ve Zehirli İz yeteneğinin Ağır Yara açmasını sağlar.

Meczup Kimyager Singed’ın güçlü ve zayıf özellikleri:

Singed’ın güçlü özellikleri:

 • Koridorunu çok süratli bir halde ittirebilmesi
 • Yetenek gücü ile güçlenen bir karakter olmasına karşın tank olması
 • Hareketlilik açısından güçlü bir karakter olması

Singed’ın en büyük varoluş hedeflerinden biri koridorunu ittirmek. Singed sahiden bilhassa de proxy yaparken koridoru süratli bir formda ittirebiliyor. Bunun yanı sıra yetenek gücü ile güçlenen bir karakter olmasına karşın Singed epey tank bir karakter. Erken safhalarda bunu çok muhakkak etmese de oyunun orta safhalarından itibaren bilhassa de ulti yeteneği faalken Singed’ı öldürmek bir oldukça sıkıntı olabiliyor. Öldürmesi güç olması bir kenara kovalamak aslında epey ölümcül olduğu için hareketliliği ile bu durumu birleştirdiğinde ortaya rakip oyuncular için epeyce hudut bozucu bir kombin çıkabiliyor.

Singed’ın zayıf özellikleri:

 • Baş başa savaşmak Singed’ın güçlü özelliklerinden biri değil
 • Haras almaya epey açık olması
 • Anlık hasarının sıfıra yakın olması

Singed baş başa savaşma konusunda epeyce güçsüz bir karakter. Karakterin spesifik özelliklerini rakibinize karşı kullanmanız gerekiyor. Dümdüz bir savaş çok çabuk vefatınız ile sonuçlanabiliyor. Koridorunu süratli ittirebilmesi karakterin güçlü özelliklerinden bir tanesi ama bunu hayli yakın menzilden yapması gerektiği için bu esnada rakip tarafından hayli harasa açık bir durumda oluyor. Bunun yanı sıra Singed’ın rakip öldürme konusunda kendine has metodları mevcut. Bu metod ise ekseriyetle rakibini acı çektirerek öldürmek üzerine heyeti oluyor. Karakterin sahip olduğu anlık hasar sıfır yakın bir düzeyde olduğu için bu da yer yer sıkıntılara sebep olabiliyor.

LoL’de Singed nasıl oynanır?

 • Zehiriniz ile daima baskın bir oyun sergilemeye çalışın
 • Rakibinizi kulenizin altına atmayı başarırsanız bir oldukça hasar verebilirsiniz
 • Rakibiniz sizi kovalarken ulti yeteneğinizi etkin kullanmayı unutmayın

Q yeteneği aracılığıyla sahip olduğu zehir Singed’ın en büyük silahı. Koridorunuzdaki minyonları ittirirken bir yandan rakip üzerinde de zehiriniz aracılığıyla baskı kurabilirsiniz. Ama bunu yaparken dikkatli koridoru çok ittirmeniz rakip ormancıya durum yaratacaktır. Baskın oynayamadığınız durumlar muhakkak denk gelecektir. Rakibiniz koridoru sizin üzerinize yanlışsız ittirdiği fırsatlarda, size de rakibinizi E yeteneğiniz aracılığıyla kule altına atma fırsatı doğacaktır. Rakibiniz sizi kovalamaya başlarsa bu tuzağınıza düştüğü manasına gelecektir. Bu durum Singed’ın güçlü olduğu bir durum ve ulti yeteneğiniz ile bu durumu daha da güzel bir formda desteklemeyi unutmayın.

Singed’a karşı nasıl oynanır, Singed nasıl yenilir?

 • Muhakkak Singed’ı kovalamayın
 • Singed koridor safhasında minyon keserken olabildiğinde ziyan vermeye çalışın
 • Singed’ın size yaklaşmasına çok fırsat vermeyin

Singed’a karşı oynarken bilinmesi gereken birinci kural şu: Katiyetle Singed’ı kovalamayın. Kovaladığınızda bunun yararlı olduğu spesifik senaryolar muhakkak var. Ama, genel olarak Singed kovalamak vefatınız ile sonuçlanacaktır. Singed koridor safhasında minyon keserken epeyce yakın bir menzile girmesi gerekiyor. Bunu avantaj olarak kullanıp minyon kestiği esnada olabildiğinizde ziyan vermeye çalışın. Singed’ın faal bir halde size ziyan vermesi için epeyce yakınınıza girmesi gerekiyor. Kitle denetim yahut yüksek hasar ile bu talihi Singed’a çok vermeyip kendinize rahat oynayabileceğiniz bir menzil oluşturun.

League of Legends karakterlerinden Zaun’un Mecnun Bilimadamı Singed, bu yazımızın konusu oldu. Singed’ın CT’lerini, yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini elimizden geldiğince inceleyip kendi nacizane fikirlerimizide bu incelemeler aracılığıyla belirttik. Pekala sizin favori LoL şampiyonunuz hangisi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.