LG, akıllı telefon sektöründeki son hamlesiyle büyük övgü topladı

0 6

Güney Koreli teknoloji devi LG, bir periyodun en efsanevi akıllı telefon üreticilerinden biriydi. Bilhassa “sihirli art tuş” dizaynının bulunduğu LG G2 modeliyle satış rekorları kıran Güney Koreli şirket, serinin devam eden modellerinde beklediği muvaffakiyetin çok uzağında kalmıştı.

Sektörün en kıymetli isimlerinden biriyken başta hemşerisi Samsung olmak üzere başka teknoloji devleriyle gerek tasarım gerekse de maliyet konusunda uzunluk ölçüşememeye başlayan LG, yaptığı son açıklamalar ile perakende akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurmuştu. Bununla birlikte şirket, piyasaya sürdüğü son akıllı telefonlar için güncelleme çalışmalarına devam ediyor.

LG, akıllı telefon kesimindeki son atılımıyla büyük övgü topladı

LG’den yapılan en son açıklamayla birlikte, LG V50 ThinQ 5G kullanıcılarının Android 12’ye kavuşmaya başladığı anlaşıldı. Her ne kadar birinci etapta bu güncellemenin Haziran ayının sonunda servis edileceği duyurulmuşsa da, bölümden büsbütün çıkan bir markaya neden gecikti diye sormak çok da insaflı olmayacaktır.

LG bu atağıyla, 2019 yılında piyasaya sürdüğü ve 3 yıl güncelleme kelamı verdiği LG V50 ThinQ 5G kullanıcılarına karşı mahcup olmamış oldu. Tabi artık bu kullanıcılar için en azından Android sürümleri konusunda yolun sonuna gelindiğini ve Android 13 üzere bir hayal kurmamaları gerektiğini de bir defa daha hatırlatalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.