KYK borçları silinecek mi? Çalışmalar tamamlandı!

0 4

Bildiğiniz üzere öğrencilik sürecini tamamlayan birçok genç, geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının ekran imgesini alarak toplumsal medyadan paylaşmıştı. Bu paylaşımlar gerek toplumsal medyada gerekse yazılı ve görsel basında önemli ilgi gördü. Çünkü gençlerin almış olduğu paraya kıyasla ödemeleri gereken borçlar epey fazlaydı. Her ne kadar bu farkın enflasyon nedeniyle ortaya çıktığı tabir edilse de bu açıklamadan kimse tatmin olmadı. Artık gelen haberlere nazaran ise oluşan mağduriyeti gidermeye yönelik çalışmalar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılmış durumda. Pekala ancak artık olacak? KYK borçları silinecek mi? İşte ayrıntılar.

KYK borçları silinecek mi? Çalışmalar tamamlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat doğrultusunda harekete geçen Hazine ve Maliye Bakanlığı, çalışmalarını kısa süren içerisinde noktalandırmayı hedefliyor. 18 Temmuz günü yapılacak olan kabine toplantısının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu bahse dair alınan kararı açıklayacağı da gelen bilgiler ortasında yer alıyor. Pekala fakat KYK borçları silinecek mi?

Öğrencilik devrinden borçları bulunan tüm gençlerin en merak ettiği soru tahminen de bu. Lakin Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmaların ortasında borçları büsbütün silmek bulunmuyor. Borçlar için yapılandırma gelmesi ve enflasyon farkının azaltılması bakanlığın gündemindeki ana konular olarak öne çıkıyor. Lakin bu bahis hakkındaki son kararın Erdoğan tarafından verileceği ve 18 Temmuz’daki kabine toplantısı sonrası net açıklamanın yapılacağını da bir defa daha hatırlatmakta yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.