Kripto rönesansı yakın mı? İşte iddialar!

0 1

Yükselen enflasyonun hakim olduğu hakim makroekonomik faktörler, pay senetlerini ve kripto para piyasasını etkiledi ve her iki dal de tarihi çöküşler kaydetti. Bilhassa, şartlar ortasında, yatırımcılar kendilerini yumuşatmak için varlık aradıkça merkez bankalarının enflasyonu denetim etmedeki rolü sorgulandı.

Kripto rönesansı yakın mı? İşte iddialar!

Sonuç olarak, milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, kitlelerin sıkılaştırma siyasetleri nedeniyle merkez bankalarına olan inancını kaybetmesi durumunda, kripto para ünitelerinin bir sefer daha toparlanabileceğini öne sürdü, CNBC’nin 28 Eylül’deki Alfa Yatırımcıları Teslim Etme Doruğu sırasında söyledi.

Druckenmiller, Federal Rezerv enflasyonu ve mümkün bir sakinliği denetim altına alma zorluğuyla karşı karşıya kaldığından, mevcut şartların Bitcoin ( BTC ) üzere varlıklara yatırım yapmayı zorlaştırdığını da kelamlarına ekledi.

Mucit, İngiltere Merkez Bankası’nın devlet tahvili satın almaya başlamak için sıkılaştırma siyasetini durdurma kararına atıfta bulundu. Başka bankaların da birebir şeyi yapması durumunda kripto paranın gidilecek varlık olabileceğini kaydetti.

Druckenmiller, “Bitcoin sahibi değilim. Merkez bankaları sıkılaşırken bu türlü bir şeye sahip olmak benim için güç. Hala İngiltere Merkez Bankası’nın yaptıklarını önümüzdeki iki yahut üç yıl içinde başka merkez bankaları takip ederse, işler nitekim berbata giderse, kripto para ünitesinin bir rönesansta büyük bir rol oynadığını görebilirim zira beşerler güvenmeyecekler.” dedi.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.