Kripto piyasasının düşmesi ile kriptoyu tanıtan ünlüler sessizliğe büründü!

0 4

Geçen yıl boyunca, hem birinci sınıf aktörler hem de spor yıldızları tarafından kripto para ünitelerine gösterilen ilgi yeni tepelere ulaşmıştı. Ünlüler, kriptoyu kendine mahsus kültürü ve ideolojisi ile, klâsik finanstan daha kapsayıcı olarak, hem de çok para kazanma fırsatı sunan bir alan olarak tasvir etmişti. Kripto piyasası fikir, kripto reklamı yapan ünlüler de tenkitlerin amacı oldu.

Kripto piyasasının düşmesi ile kriptoyu tanıtan ünlüler sessizliğe büründü!

Muhteşem Bowl’un bu yılki baskısına “Kripto Bowl” ismi verildi, zira kimileri 30 saniye için 7 milyon dolara mal olan çok sayıda reklam, kripto para dalını sergiledi ve bu reklamların birçoğunda önde gelen isimler yer aldı.

Elbette reklamlar yatırımcıların ilgisini önemli manada çekmeyi başardı. O denli ki; reklamların pazar üzerinde muazzam bir tesiri olduğu söylenebilir. Sahiden de, Harika Bowl reklamlarının akabinde kripto uygulaması indirmeleri %280 arttı. Bilhassa, Coinbase indirmeleri, reklamın gösterilmesinden sonra haftadan haftaya %3009 arttı ve sonraki gün %286 arttı.

Kriptoyu özendiren ya da reklamını yapan ünlüler eleştiriliyor!

Bununla birlikte, bu tanınmış destekçiler, pazarın son satışlarından sonra, tehlikelerini uygun halde vurgulamadan takipçilerini kripto para ünitelerine yatırım yapmaya teşvik ettikleri için artan tenkitlerle karşı karşıya geldi.

”Chicago Üniversitesi’nden pazarlama araştırmacısı Giovanni Compiani, The New York Times’a verdiği demeçte, daha genç ve düşük gelirli yatırımcıların kriptonun geleceği konusunda çok istekli olma eğiliminde olduklarını ortaya koydu.

Şimdiye kadar kripto topluluğunun ünlü destekçilerinden, kripto piyasasına karşı ne düşündüklerine dair rastgele bir paylaşım yok.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.