Kripto piyasasında toparlanma yakın mı?

0 6

Kripto para piyasası, haftaya kısa vadeli olumlu bir fiyat hareketi ile başladıktan sonra, geçtiğimiz gün 30.000 dolar düzeyinin altına düşen Bitcoin liderliğindeki değerli bir sermaye çıkışı kaydederek birden fazla çıkarı silmişti. Bu da Kripto piyasası, yakın bir toparlanma konusunda kuşku uyandırıyordu. Neyse gün içinde yine toparlanarak 31.000 dolar düzeylerini aştı.

Kripto piyasasında toparlanma yakın mı?

Son 24 saat içinde, genel kripto piyasası kapitalizasyonu, sermaye çıkışlarında yahut %6’lık bir düşüşle 80 milyar dolar kaybetti.

CoinMarketCap bilgilerine nazaran, 6 Haziran’da paha 1,29 trilyon dolar iken 7 Haziran’da sayı 1,21 trilyon dolardı. Enteresan bir halde, süreç hacmi de son 24 saatte %29 artarak 61.9 milyar dolardan 80,9 milyar dolara yükseldi.

Küresel kripto piyasa bedeli. Kaynak: CoinMarketCap.com

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold, tüm kıymetli sermayenin yalnızca bir günde silinmesiyle daha evvel 5 Haziran ile 6 Haziran ortasındaki kripto piyasasının yaklaşık 70 milyar dolarlık bir sermaye girişi kaydettiğini bildirmiş, biz de bu bilgileri sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin için 30.000 dolar adeta kritik düzey oldu

Bitcoin, yeşil bölgede birden fazla varlık ticareti ile tekrar canlanmaya öncülük etmiş olsa da, amiral gemisi kripto para ünitesi artık en son düzeltmeye ilham verdi. Son 24 saatte Bitcoin, kritik 30.000 doların altına düştü ve neredeyse %6 düşüşle 29.600 dolardan süreç görüyordu.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ancak, bu düşüş çok sürmedi ve süratli bir toparlanma göstererek yine 31.000 dolar düzeylerini aştı.


Bitcoin son aktüel fiyat durumu. Kaynak: doviz.com

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.