Kripto milyarderlerinin serveti tükeniyor! Kurtarıcı Bitcoin mi?

0 7

Son birkaç hafta boyunca, kripto piyasasında birçok yatırımcının servetinin büyük ölçüde düşmesine neden olan değerli bir satış oldu. En değerlisi ise, Bitcoin üzerine değerli bahisler koyan Winklevoss ikizleri ve öbür kripto para işverenleri.

Kripto milyarderlerinin serveti tükeniyor! Kurtarıcı Bitcoin mi?

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, yatırımcılar global ekonomik çalkantı ortasında daha riskli varlıklardan kaçarken kripto para devleri darbe aldı.

Bitcoin’in fiyatı son olarak 12 Mayıs Perşembe günü 27.787 $ düzeyinde süreç görüyordu; bu, evvelki günün süreç düzeyine nazaran %4 ve Kasım ayında ulaştığı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 68.990 $’dan yaklaşık %63 düşüş gösterdi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne nazaran, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un net bedeli bu hafta yaklaşık 2,2 milyar dolara düştü. Bu, kripto para piyasasının patladığı geçen yılın Kasım ayındaki yaklaşık 13,7 milyar dolardan değerli bir düşüş.

FTX kurucusu servetinin yarısını kaybetti

Mart ayından bu yana, kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kağıt üzerindeki servetinin yaklaşık yarısının buharlaştığını ve mevcut bedelini yaklaşık 11,3 milyar dolara düşürdüğünü gördü.

Ünlü Bitcoin savunucuları ve kripto para piyasası Gemini’nin kurucuları, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler, kişisel olarak toplam servetlerinin neredeyse yüzde 40’ına muadil olan 2 milyar dolardan fazla kaybettiler.

Uçucu ticaret eğilimleri nedeniyle, Bitcoin ve Ethereum üzere önde gelen kripto para üniteleri son aylarda yetkililerin dikkatini çekti. Günümüzde, kripto para fiyatlarındaki düşüşler, yatırımcıların risk iştahı azaldıkça, yüksek büyüme gösteren teknoloji stoklarındaki düşüşlerle birlikte hareket etti.

Armstrong’un şahsî serveti, tıpkı devirde %80’den fazla azalan Coinbase’in paylarıyla birlikte azaldı. Şirketin toplam paylarının yaklaşık yüzde on altısı Armstrong’a aittir.

Coinbase’in pay fiyatı, kripto para borsasının kullanıcılarına Coinbase’in iflas ilan etmek zorunda kalması durumunda kripto para varlıklarının pahasının risk altında olabileceği konusunda bir ihtar yayınlamasının akabinde bu hafta değerli bir darbe aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.