Kenya’nın en büyük elektrik üreticisi, Bitcoin’e çalışacak!

0 7

Kenya’nın dev güç üretim şirketi KenGen, farklı operatörlerden gelen artan talebin akabinde Bitcoin madencilik şirketlerine fazla jeotermal güç sağlamayı teklif etti.

Kenya’nın en büyük elektrik üreticisi, Bitcoin’e çalışacak!

Afrika’nın rastgele bir Bitcoin madencilik firmasına mesken sahipliği yapmadığı göz önüne alındığında, KenGen’in fazla gücünü kullanmak isteyen şirketlerin Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğuna inanılıyor.

KenGen’e nazaran, şirket gücünü kripto madenciliği için sağlıyorsa, yararlanıcıların ülkenin başşehri Nairobi’den yaklaşık 123 kilometre uzaklıktaki ana jeotermal tesisinde operasyonlar kurması gerekecek.

KenGen’in jeotermal geliştirme yöneticisi Peketsa Mwangi husus ile ilgili şu kelamlara yer verdi; “Onları burada tutacağız zira yerimiz var ve güç yakın, bu da istikrara yardımcı oluyor. Güç talepleri değişkendir, kimileri daha sonra mezun olmak için 20MW ile başlamayı istemiştir. , “Kripto madenciliği çok, güç yoğun”

Bitcoin madenciliğinde daha fazla yenilenebilir güç kullanımı

Jeotermal güce dönüş, KenGen’in üretiminde öncelikli olarak yenilenebilir kaynaklar kullanması ile Bitcoin madenciliği karbon ayak izi kaygılarını ele almak için bir hareket olarak görülüyor.

Şu anda Kenya, Rift Valley devresi boyunca 10.000 MW’lık bir jeotermal güç potansiyeli barındırıyor. Şirket şu ana kadar 863 MW’lık bir jeotermal kapasite kurmuştur.

Plan gerçekleşirse Kenya, Bitcoin madenciliği için yeni güç biçimlerini kullanmak için El Salvador’a katılacak. Bitcoin’i yasal bir ihale olarak ilan ettikten sonra, orta Amerika ülkesi volkanik güç aracılığıyla tarihi madenciliğe başladı.

KenGen, Bitcoin madenciliğini destekleme niyetini söz etmesine karşın, Kenya’nın şu anda bölümü yönetmek için rastgele bir düzenlemesi yok. Bununla birlikte, hükümet bir merkez bankası dijital para ünitesini piyasaya sürmeyi düşünüyor. Lakin yetkililer artan dolandırıcılık nedeniyle dijital varlık ticareti konusunda kuşkucu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.