Kelime Tahmin Oyunu Wordle’ın Masa Oyunu Çıkıyor!

0 5

Ekim 2021’de geliştirilen ve yayınlanmasıyla dünya çapında yeni bir akım başlatan Wordle, kısa müddet sonra The New York Times tarafından satın alınmıştı. Oyun, The New York Times’ın kendi oyun kütüphanesine dahil edilirken, bugün basın devinden yeni bir haber geldi. Tanınan oyunun masa oyununun geliştirildiği açıklandı.

Konu hakkında yayınlanan duyuruda masa oyununun Hasbro paydaşlığıyla geliştirildiği söz edildi. Hasbro Gaming Kıdemli Lider Yardımcısı Adam Biehl, oyunun en fazla ilgilerini çeken yanının insanların sonuçlarını toplumsal medyada paylaşmaktan duyduğu cümbüş olduğunu belirtti. Yeni masa oyununun ismi Wordle: The Party Game olarak belirlendi.

Peki Wordle: The Party Game oyunu nasıl oynanıyor?

Wordle: The Party Game, Wordle’ın çekirdek oynanışına mesken sahipliği yapmaya devam edecek. Yani her oyuncu beş harfli bir kelimeyi varsayım etmek için altı hakka sahip olacak. Ama özgünden farklı olarak masa oyununda dört farklı oyun modu da bulunacak: Süratli, vakitli, gruplu ve klasik.

Klasik oyun modunda her bir oyuncu birbirine karşı savaşacak. Söz, “Wordle Yöneticisi” tarafından belirlenecek. Wordle Yöneticisi, her çeşit oyuncuların sıra sıra bu unvanı almasıyla olunacak. Bu kişi, kelimeyi belirledikten sonra oyuncuların tahinlerine nazaran kartlarına sarı yahut yeşil renk yerleştirecek.

Oyun, 1 Ekim’de piyasaya sürülecek ve 19,99 dolarlık etiket fiyatına sahip olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.