Karşınızda Asus ROG Phone 6!

0 5

Son vakitlerde oyun odaklı akıllı telefonların bir epey revaçta olduğu görülüyor. Bilhassa Xiaomi’nin Black Shark serisi ile Asus’un ROG Phone serisi oyun odaklı akıllı telefon pazarının en kıymetli iki ismi pozisyonunda. İşte geçtiğimiz aylarda tanıtılan Black Shark 5 modelinden sonra tüm gözler Asus’un yeni modeline çevrildi.

Tayvan merkezli teknoloji devi tarafından üretilen ROG Phone serisinin en yeni üyesi ROG Phone 6 modeli olacak. Şirketin bir müddettir üzerinde çalıştığı bu model, aslında birkaç gün sonra tam olarak da 5 Temmuz tarihinde tanıtılacak. Lakin bu akıllı telefon modelinin tanıtımına birkaç gün kalmış olması, duyum hesaplarının mesai yapmasına pürüz olamıyor.

Karşınızda Asus ROG Phone 6!

Bugün itibariyle sızdırılan yeni görsellerle, ASUS’un yeni akıllı telefon modeli ROG Phone 6’yı resmen görmüş olduk. Telefonun en çok dikkat çeken tarafı şarj giriş portunun altta değil yanda olmasıyken, kelam konusu pozisyon değişikliğinin sebebi tabi ki oyun severlere daha konforlu bir oyun tecrübesi yaşatabilmek.

Öte yandan birebir kaynak ROG Phone 6’nın özelliklerinin de netleştiğini ve buna nazaran telefonda 6,78 inç büyüklüğe ve 165Hz yenileme suratına sahip bir AMOLED ekran olacağını söylüyor. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan telefonda ayrıyeten 8GB RAM ve 6.000mAh batarya bulunacak. Telefonun başka bütün özelliklerini 5 Temmuz 2022 tarihinde öğreneceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.