JPMorgan; ‘Bitcoin ve kripto artık alternatif bir varlık sınıfı’

0 37

JPMorgan, kripto para fiyatlarındaki keskin düşüşün akabinde, Bitcoin’in adil fiyatının, şu an bulunduğu düzeyden %28 daha yüksek olduğunu söyledi. Ayrıyeten amiral gemisi dijital varlık için “buradan değerli bir yükseliş” olduğunu ima etti.

JPMorgan; ‘Bitcoin ve kripto artık alternatif bir varlık sınıfı’

25 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan bir notta banka, Market Insider tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, kripto para ünitelerinin tercih edilen “alternatif varlıklardan” biri olarak gayrimenkulü aştığı tabir edildi.

Alternatif varlıklar, pay senetleri ve tahviller üzere klasik kategorilere uymayan yatırımlar manasına gelirken, banka ayrıyeten Bitcoin için makul bir fiyatın 38.000 $ olduğu konumundan ödün vermeyeceğini söyledi. Bu sayı , Çarşamba sabahı Bitcoin’in 29.700 dolar düzeyine kıyasla %28’lik bir yükselişi temsil ediyordu.

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere Amerikan bankacılık devinin stratejistleri notta şu görüşlere yer verdi:

“Geçen ayki kripto piyasası düzeltmesi, geçen Ocak/Şubat ayına nazaran daha çok kapitülasyona benziyor. Ayrıyeten ileriye dönük olarak Bitcoin ve öbür kripto pazarları için daha genel olarak üst istikametli olacağını öngörüyoruz.”

Piyasa analistleri ayrıyeten şunları ekledi:

“Böylece gayrimenkulü, riskten korunma fonları ile birlikte tercih edilen alternatif varlık sınıfımız olarak dijital varlıklarla değiştiriyoruz.”

Kripto piyasası 2022’de düşüyor

Artan enflasyon ve faiz oranları, Ukrayna’daki çatışma ve Çin’deki yavaşlama sonucunda, yatırımcılar riskli görülen varlıklardan kaçıyor. Bu da 2022’de kripto para ünitelerinin kıymetinde düşüşe neden oldu.

Bitcoin fiyatları, yılın başından bu yana neredeyse %37 oranında düşerken, global piyasa pahası yaklaşık 1 trilyon dolar kaybetti. Tüm kripto para ünitelerinin toplam piyasa kıymeti, kasım ayında yaklaşık 3 trilyon dolarlık yüksek bir düzeyden, Mayıs ayında 1.3 trilyon dolarlık en düşük düzeye düşerek, değerli ölçüde azaldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.