Jahrein’in Twitter hesabı kapatıldı!

0 8

Türkiye’nin en popüller yayıncılarından biri olan Jahrein’in (Ahmet Sonuç) Twitter hesabı kapatıldı. Bir müddettir ismini tartışmalı bahislerin ortasında bulan Ahmet Sonuç’ın hesabı bilhassa terör örgütü yanlısı kullanıcıların saldırısı altındaydı. Yaşananların sonucunda Jahrein’in onaylı Twitter hesabı kapatıldı.

Jahrein’in Twitter hesabı kapatıldı!

726 bin takipçiye sahip ve geniş bir kitleye hitap eden Jahrein, son periyotlarda ismini tartışmalı hususların içinde bulmuştu. Ülke gündemi hakkında paylaşımlar yapan Ahmet Sonuç yaşananların sonucunda Twitter hesabı kapatıldı. Birtakım hesaplar ile tartışmalara giren Jahrein’in onaylı hesabı askıya alındı.
Olayın akabinde Twitter, Jahrein’in hesabını askıya aldı.

“Jahrein” olarak bilinen Ahmet Sonuç, son devirde CHP ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na yönelik sert telaffuzlarıyla gündeme gelmişti. Jahrein‘in açıklamaları, toplumsal medyada takipçilerinin reaksiyonlarına neden oldu. Son periyotlarda siyasi tweetler atan Jahrein’in hesabı gelen reaksiyonlar üzerine askıya alındı. Kimi kullanıcılar bunun hakikat karar olduğuna inanırken kimileri fikir söz özgürlüğü konusuna takılıyor. Hesapların askıya alınması çok sık rastlanan bir şey olduğundan Jahrein’in askıya alınan hesabı geri de açılabilir.

Lakin yeniden de böylesi kıymetli bir yayıncının Twitter üzerinden takipçilerine ulaşamaması da bir sorun yaratacaktır. Şimdi Ahmet Sonuç tarafından mevzuyla ilgili bir açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde hesabının faal edilip edilmeyeceğini göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.