İşte Samsung’un ‘Rulo Şeklinde Katlanan Telefon Patenti

0 6

Geçtiğimiz günlerde Samsung’la ilgili bomba üzere bir tez ortaya atılmıştı. Akıllı telefonlar hakkında sızıntılar yapan bir kaynak, Twitter hesabı üzerinden Samsung’un Galaxy A serisine uygun fiyatlı ve katlanabilir akıllı telefon ekleyeceğini iddia etmişti. Bugün ortaya çıkan savlarda ise Samsung’un Z serisine yeni bir üye ekleyeceği konuşuluyor.

Yaklaşık 1 ay evvel ise Güney Koreli teknoloji devinin kayırılabilir yani kullanıcı, telefondaki ilgili kısmı çektiği zaman telefonun ekranının büyüdüğü bir eser üzerinde çalıştığı ve bunun patentini aldığı ortaya çıkmıştı. Bugün ortaya çıkan argümanlara nazaran ise Samsung yeni bir patent daha aldı.

Samsung katlanır telefon dünyasına yeni bir boyut kazandırabilir

İddialara ve patente nazaran Samsung, katlanabilir telefon serisine farklı bir görünüm kazandırabilir. Manzaralarda şirketin, açılıp kapanan yani yana hakikat genişleyen bir ekrana sahip telefon sunmaya hazırlandığı gözüküyor. Üç imaj Samsung’un katlanabilir telefon dünyasındaki yerini sağlamlaştırmaya çalıştığını ve bu bahisteki çalışmalarını hızlandırdığını gösteriyor.

Yukarıda yer alan birinci patent imajı dikey olarak uzanan bir ekranın tam olarak boyutları ve neye benzediğini gösteriyor. İkinci imajda ise yana hakikat açılan bir ekran tasarımı yer alıyor. Ekranın yatay olarak genişletilebilir olması hem görüntü izlerken hem de oyun oynarken daha büyük bir ekranı kullanabileceğimizin bir göstergesi olabilir.

Üçüncü ve son manzarada ise tekrar yana gerçek uzayabilen bir ekranın manzarası yer alıyor. Bu manzarada daha çok yana yanlışsız açılan telefonun kameralarının nasıl kullanılabileceği gösteriliyor. Birebir vakitte bu manzara telefonun hangi sistemle yana yanlışsız uzadığı ve bataryası hakkında da biraz fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Samsung ve başka büyük şirketlerin daima olarak yeni eserler için dizaynlar aldıklarını görüyoruz. Bu patentlerin kimileri hayata geçirilirken kimileri yalnızca imaj olarak kalıyor. Ortaya çıkan bu patentin Z serisinin yeni üyesi olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.