iQOO 9T’nin çıkış tarihi resmiyet kazandı

0 4

Bütçe dostu akıllı telefon arayanların seçenekler ortasında listelediği markalardan biri olan iQOO, yeni akıllı telefon modelini geçtiğimiz günlerde resmen tanıtmıştı. Çinli şirket tarafından tanıtılan iQOO 9T, bugün gelen son bilgilere nazaran 2 Ağustos’tan itibaren Hindistan’da resmen satışa sunulacak.

Cihazın özelliklerine baktığımız vakit birinci dikkatimizi çeken şey tabi ki Qualcomm’un en yeni ve en güçlü yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’den beslenmesi oluyor. Bildiğiniz üzere Snapdragon 8 Gen 2’nin resmen tanıtılması Kasım ayını bulacak ve o tarihe kadar piyasadaki en güçlü yonga seti unvanı da Snapdragon 8+ Gen 1’de kalmaya devam edecek.

iQOO 9T’nin çıkış tarihi resmiyet kazandı

Ön yüzeyinde 6,78 inç büyüklüğünde E5 AMOLED ekrana sahip olan bu telefonda tıpkı vakitte 120Hz yenileme suratı bulunuyor. Selfie meraklıları için 16MP’lik bir kamera bulunduran aygıtın art yüzeyindeki kamera suramı ise 50MP + 12MP + 13MP formunda tasarlanmış.

İQOO 9T, 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle gelirken, aygıtın daha evvelki modellerde olduğu üzere yeniden BMW M dizaynlı özel bir versiyonunun olacağını da hatırlatalım.

Küresel pazarda ne vakit satışa sunulacağı konusunda şimdilik bir bilgi verilmeyen telefonun 8GB’lık modeli 625 dolardan satışa sunulacakken, 12GB’lık modeli ise 690 dolardan alıcılarının karşısına çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.